SON DAKİKA
Hava Durumu

Kiracılığa son verecek kampanya duyuruldu! Aylık 1.250 TL ödemeyle konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Haber Giriş Tarihi: 21.08.2022 20:10
Haber Güncellenme Tarihi: 21.08.2022 15:12
https://gazetebanka.com/
Kiracılığa son verecek kampanya duyuruldu! Aylık 1.250 TL ödemeyle konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Devlet tarafından sunulan faizsiz kredi fırsatı ile 1.250 TL'lik aylık ödemeyle yeni bir ev sahibi olabilmek mümkün hale geliyor. FAİZSİZ KONUT KREDİSİNE KİMLER BAŞVURABİLİR? Kanun kapsamında belirlenmiş malulen aylık bağlanması gereken kişiler harp ya da vazife malulleri TOKİ tarafından sunulan faizsiz kredi fırsatından yararlanabiliyor. Bunun yanı sıra harp ve vazife malulü olup dul ve yetim olanlar da aylık alırken faizsiz kredi fırsatından yararlanabilecek.

Dul ve yetimlere sunulan bu ayrıcalık için eşi hayatta olan dul kadın ya da eşi vefat etmiş tekrar yeni evlenmiş olan kadının çocuklarından en az birisinin yetim aylığı alması kaidesi ile kredi talebinde bulunabilecek. MALUL OLACAK DERECEDE YARALANANLAR DA BAŞVURABİLİR! 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında hayatını kaybedenlerin hak sahipleri malul olarak sayılıyor. Malul olmayacak derecede yaralananlar dahi faizsiz konut kredisinden yararlanabiliyor. Harp ya da vazife malulü olup farklı bir görev ya da sınıfta çalışmaya devam eden kamu görevlileri de belirtilen faizsiz krediden yararlanabilecek. FAİZSİZ KONUT KREDİSİ İÇİN İSTENEN EVRAKLAR NELERDİR? TOKİ faizsiz kredi fırsatından yararlanmak isteyenlerin belirli evrakları bulundurması gerekiyor. İstenen o evraklar arasında şunlar yer alıyor:
  • Kredi istek dilekçesi
  • SGK hak sahipliği belgesi
  • Kişiye ait nüfus cüzdan fotokopisi
  • Ortak kullanılan krediden hak sahiplerinin kullanmaktan vazgeçtiğini belirten noter onaylı feragatname
  • Satın alınacak konuta yönelik tapu senedi örneği ve yönetmelik içerisinde gerekli görülen belgeler
FAİZSİZ KONUT KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? TOKİ faizsiz konut kredisinden yararlanabilmek için şartları karşılayarak gerekli görülen evrakların toparlanması gerekiyor. Bu evraklarla beraber banka şubelerine giderek anında müracaat edilebilir ve faizsiz konut kredisinden yararlanılabilir.

Başvuru yaparken Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank şubelerine giderek müracaatta bulunmak yeterli olacaktır. Onay alan krediler yaklaşık 3-4 günü içerisinde kullanıma başlanabilir. Başvuru sırasında kişiden hak sahipliği belgesi istenebilir. Bu e-Devlet üzerinden alınabiliyor. Bunun dışında SGK il müdürlüğüne gidilerek dilekçe verilebilir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.