SON DAKİKA
Hava Durumu

Kamu sıfır ve ikinci el araç kredisi faiz oranı ne? Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kaskolu ve kaskosuz yüzde kaç faizle kredi veriyor?

Haber Giriş Tarihi: 26.03.2022 03:28
Haber Güncellenme Tarihi: 26.03.2022 01:27
https://gazetebanka.com/
Kamu sıfır ve ikinci el araç kredisi faiz oranı ne? Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kaskolu ve kaskosuz yüzde kaç faizle kredi veriyor?

Araç satın almak isteyen fakat yeterli birikimi olmayan vatandaşlarımızın kredi başvurularında ilk durağı devlet bankaları oluyor! Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 60 ay vadeli taşıt kredisi ürünleri ile en uygun faiz oranları ile müşterilerini araç kredisi ile buluşturuyor. Sıfır ve ikinci el araçlar için bankalarda verilen kredi faiz oranları değişkenlik gösterirken, kaskolu ve kaskosuz iki farklı opsiyona göre taşıt kredileri için kamu bankalarına müracaat edebilirsiniz. KAMU BANKALARINDA TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NEDİR? Devlet bankaları taşıt kredilerinde başvuru sahiplerine iki farklı opsiyon sunuyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank sıfır araç için başvurulan taşıt kredilerinde faiz oranlarını yüzde 1,59 olarak belirliyor. İkinci el araç alımlarında ise üç banka, yüzde 1,61 faiz oranı ile araç kredisi veriyor. 100 BİN TL TAŞIT ARAÇ KREDİSİ İÇİN KAÇ TL TAKSİT ÖDERİM? Kamu bankalarından araç kredisi 48 aya kadar vadeli olarak kullanılabiliyor. Üç bankanın da sıfır ve ikinci el araç için belirledikleri faiz oranları benzer belirleniyor. 100 bin TL taşıt kredisi için sıfır araç kredisi kullandığınızda aylık taksit tutarı 3.199,45 TL olarak hesaplanırken, ikinci el araçlar için 100 bin TL kredinin aylık geri ödemesi 3.215,24 TL’ye yükseliyor. KAMU BANKALARINDA TAŞIT KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR? Bankaların tamamı kredi başvurularında müşterilerinin en az orta risk düzeyinde kredi skoruna sahip olması, takibe düşen alacağı bulunmaması ve aylık düzenli ve belgelenebilir gelire sahip olmasını talep ediyor. Bunun dışında kullanılacak kredi tutarına göre vade belirleyen bankalarda 400 bin TL ve altındaki araçlar için 48 ay, 400 bin lira ile 800 bin lira arasındaki krediler için 24 ay, 800 bin ile 1,2 milyon lira arasındaki krediler için 24 ay ve 1,2 milyon lira üzerindeki araç kredileri için en fazla 12 aya kadar taksitlendirme yapılıyor. İkinci el araç için araç değerine göre kullanılabilecek azami kredi tutarları şu şekilde belirleniyor:

* 0 – 400 bin lira aralığında araçlar için en fazla yüzde 70,

* 400 bin – 800 bin aralığındaki araçlar için maksimum yüzde 50,

* 800 bin – 1,2 milyon lira aralığında araçlar için azami yüzde 30,

* 1,2 milyon lira üzeri araçlar için maksimum yüzde 20 oranında araç kredisi kullanılabiliyor:
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.