SON DAKİKA
Hava Durumu

Kamu bankasından tek maaşlı emeklilere maaş harici destek: Tek SMS ile 750 TL yatırılacak!

Haber Giriş Tarihi: 26.09.2022 13:52
Haber Güncellenme Tarihi: 26.09.2022 13:12
https://gazetebanka.com/
Kamu bankasından tek maaşlı emeklilere maaş harici destek: Tek SMS ile 750 TL yatırılacak!

Yenilenen Sosyal Güvenlik Kurumu maaş ödeme protokolü kapsamında yeni dönem emekli ek ödeme kampanyası geliştirmiş olduğunu belirten Ziraat Bankası, yeni kampanyasına ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. ZİRAAT BANKASI EMEKLİ PROMOSYONU KAMPANYASI EYLÜL 2022 Bankacılık sektörünün önde gelen kurumlarından olan Ziraat Bankası, her dönemde olduğu gibi yeni dönemde de kamu bankası olmasının avantajını kullanarak hem tüketiciler hem de yatırımcılar için birbirinden farklı içeriklere sahip kampanyalar geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda sene başından bu yana olumsuz ekonomik şartlara karşı mücadele vermek durumunda kalan vatandaşlar için hem kart kampanyaları hem de finansman hizmetleri geliştiren kamu bankası, bu kez de ay sonunu tek maaş ile geçirmek durumunda olan emekli vatandaşlar için yeni bir ödeme kampanyası geliştirmiş olduğunu duyurdu.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzalanan maaş ödemeleri protokolü kapsamında yeni bir ek ödeme kampanyası geliştirmiş olduğunu duyuran Ziraat Bankası, söz konusu kampanyası dahilinde belirlemiş olduğu şartları sağlayan tüm emekli vatandaşlara, maaş harici ödeme yağacağını bildirdi. Banka, SGK’dan alınan emekli maaşı tutarına göre belirlemiş olduğu ek ödeme tutarlarını şu şekilde açıkladı:
  • SGK emekli maaşı 0- 1.499 TL aralığında olan vatandaşlara: 500 TL
  • SGK emekli maaşı 1.500- 2.499 TL aralığında olan vatandaşlara: 625 TL
  • SGK emekli maaşı 2.500 TL ve üzeri tutarlarda olan vatandaşlara: 750 TL
ZİRAAT BANKASI EMEKLİ PROMOSYONU KAMPANYASI AYRINTILARI

Kamu bankası Ziraat Bankası’nın yenilenen Sosyal Güvenlik Kurumu maaş protokolü kapsamında geliştirmiş olduğu 750 TL üst limitli emekli promosyonu kampanyası, maaşlarını kamu bankası güvencesinde almak isteyen emekli vatandaşların dikkatlerini çekmeyi başardı. Vatandaşlar, kamu bankasının ödeme hizmetinden yararlanabilmek için hangi şartları sağlamaları gerektiklerini araştırmaya başladı.

Ziraat Bankası, 750 TL’lik üst limit ile sınırlandırmış olduğu yeni dönem emekli promosyonu kampanyası kapsamında maaş harici ödeme almak isteyen emekli vatandaşların, maaş hesaplarını bankaya taşımaları gerektiğini bildirdi. Ayrıca banka ilgili ödemenin tanımlanabilmesi için söz konusu maaş hesabının en az 3 yıl boyunca bankada kalacağının taahhüt edilmesi gerektiğini de ifade etti. ZİRAAT BANKASI’NIN EMEKLİ PROMOSYONU KAMPANYASINA NEREDEN VE NASIL BAŞVURU YAPILIR? Ziraat Bankası’nın 750 TL’lik üst limit ile sınırlandırmış olduğu yeni dönem emekli promosyonu kampanyası, henüz herhangi bir bankadan ek ödeme hizmeti almamış olan emekli vatandaşlar tarafından yakın takibe alındı. Vatandaşlar, kamu bankasının söz konusu karşılıksız ödeme hizmetinden yararlanabilmek için nereye başvurmaları gerektiğini araştırmaya başladı.

Ziraat Bankası yeni dönem emekli promosyonu kampanyasından yararlanmak isteyen emekli vatandaşların, yalnızca maaş hesaplarının taşınmasına yönelik talimat vermelerinin yeterli olduğunu belirtti. Kamu bankası söz konusu maaş taşıma talimatının bankanın mobil uygulaması, internet bankacılığı kanalı ve banka şubeleri aracılığı ile verilebileceğini bildirdi. Ayrıca banka PRO, T.C. kimlik numarası bilgilerinin arasında birer boşluk bırakarak 4757’ye gönderen emekli vatandaşların da emekli maaşı hesabı taşıma talimatı verebileceklerini belirtti.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Gazetebanka.com'da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.