SON DAKİKA
Hava Durumu

Kalyon Holding Avrupa'da çığır açtı: 182 milyon dolarlık anlaşma ödülle taçlandı

Haber Giriş Tarihi: 27.08.2022 16:34
Haber Güncellenme Tarihi: 27.08.2022 12:18
https://gazetebanka.com/
Kalyon Holding Avrupa'da çığır açtı: 182 milyon dolarlık anlaşma ödülle taçlandı

Avrupa'nın en büyük enerji santrali olan Kalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santrali projesi en iyi finansman çözüm ödülüne layık görüldü. Proje için 812 milyon dolarlık finansman anlaşması imzalandı. Türkiye'nin yerli teknolojisi ilk kez Avrupa'da hayata geçirilmiş oldu. “YERLİ TEKNOLOJİDE EN ÖNEMLİ AVRUPA BAŞARISI” Kalyon Enerji tarafından yapılan açıklamada; Türkiye'nin yerli teknoloji ile oluşturulmuş ilk en büyük enerji santrali olan Kalyon Karapınar GES’in Avrupa'da son dönemde almış olduğu global ödüllerde büyük başarılara imza attığını ortaya koyduğunu belirtti. “12 YIL VADELİ 182 MİLYON DOLARLIK FİNANSMAN” Yapılan açıklamada Kalyon Holding’in 12 yıl vadeli toplamda 182 milyon dolarlık finansman anlaşması imzaladığı söyleniyor. Proje kapsamında bu finansman başarısı Adam Smith 2022'de En İyi Finansman Çözümü kategorisinde ödülle sonuçlandı. “YEŞİL FİNANSMAN PROJELERİNDE HER ŞEYİN BAŞINDAYIZ” Bu alanda daha da büyüme hedefinde olduğunu vurgulayan Kalyon Holding yönetim kurulu üyesi Murathan Kalyoncu: “Kalyon Karapınar GES’in önemli bir proje olduğunu, enerji sektöründe, uluslararası alanda yabancı sermaye ve fonlamaya ulaşmayı sağladığını” açıkladı.

“Geçmişten bugüne Türkiye'nin ilklerine imza atan Kalyon markası her zaman ülkemize değer katmaya devam ediyor. Yenilenebilir enerji alanında yeşil finansman kapsamında iş geliştirme konusunda 2022 yılında daha başındayız. Bunu başarabilmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde daha değerleri projeleri imza atacağız” diyerek ekledi. “KAZANILAN BAŞARI YALNIZCA EKONOMİK DEĞİL SEMBOLİK”

“Kazanılan bu başarı yalnızca ekonomik değil semboliktir” diyen Kalyon Holding üst yöneticisi Mustafa Koçar: “Kalyon Enerji olarak ülkemizin büyümesinde pay sahibi olan büyük projeler gerçekleştirmekten dolayı gurur duyuyoruz. Yenilenebilir enerji kaynakları ve özellikle güneş enerjisi alanında yatırımlarımız ülkemizde küresel rekabette güç kazandırıyor” dedi. KALYON HOLDİNG BAŞARILARI Kredi anlaşmaları Kasım 2021'de tamamlanmış olan Kalyon Karapınar GES projesi almış olduğu ödül ve başarının yanı sıra “Ortadoğu ve Avrupa'da En İyi Yapısal Finansman İşlem Ödülü”, “En İyi Yeşil Sendikasyon Kredisi”, Avrupa'da Yılın En İyi ESG Projesi”, “Yılın En İyi Finansman İşlemi Ödülü” ve “Avrupa'da Yılın İhracat Finansmanı İşlemi Ödülü” kategorisinde ödüllerde kazanmıştır.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.