SON DAKİKA
Hava Durumu

İŞKUR KPSS puanıyla 18 Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapacak! Başvuru şartları ve teslim edilecek belgeler…

Haber Giriş Tarihi: 29.09.2022 19:24
Haber Güncellenme Tarihi: 29.09.2022 17:14
https://gazetebanka.com/
İŞKUR KPSS puanıyla 18 Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapacak! Başvuru şartları ve teslim edilecek belgeler…

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü 13 sözleşmeli bilişim personeli alacağını duyurdu. Başvuru süreci ardından personel alımına yönelik sınav girişi ve sözlü görüşme sonrasında adaylar istenen bölümlere yönelik kadroya alınacak. Sözleşmeli bilişim personeli başvuru tarihi son günü 10 Ekim olarak belirlendi.

Başvurular değerlendirildikten sonra sınava girmeye hak kazanan kişiler www.iskur.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecek. Sınav konuları, yeri ve tarihi net olarak yapılacak duyuruda eklenecektir. SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ BAŞVURU SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK? Türkiye İş Kurumu tarafından sözleşmeli bilişim personeli giriş sınavı ilan edildi. Adayların lisans seviyesinde geçerli KPSS P3 puanına sahip olması ve YDS sınavından da belirli bir başarı göstermesi gerekiyor. Yüksek puan alan adaydan düşük puana doğru sıralama yapılacaktır. Adayın KPSS puanı 70 olarak olacak şekilde dikkate alınacaktır. Alım yapılması için belirlenen sayının 10 katı kadar aday başvuruda bulunabilecek.

Başvuru sırasında adaylar değerlendirilirken öncelikle yazılı sınav yapılacak. Ardından sözlü sınav uygulanacak ve uygulamalı sınava tabi tutulacak. Başarı sırasına göre yerleştirme tek tek uygulanacak ve 13 sözleşmeli bilişim personeli alınacak. SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Başvuruda bulunmak isteyen adayların belirli şartları karşılaması gerekiyor. Bunlar genel şartlar ve özel şartlar olarak iki farklı grupta kişiye sunulacaktır. Aranan şartlar arasında şunlar yerini alıyor:
 • Devlet memuru kanunundaki 48 madde hükümlerini taşımak
 • Bilgisayar mühendisliği, Elektrik mühendisliği, Elektrik-Elektronik mühendisliği, Endüstri mühendisliği ya da Yazılım mühendisliği bölümlerinden 4 yıllık fakülte mezunu olmak
 • 4 yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümleri, Fen edebiyat bölümleri ve eğitim bilimleri fakültelerinden, Bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri olarak İstatistik, Matematik ve Fizik bölümlerinden mezun olan adaylar
 • Yazılım ve yazılım tasarım sürecine yönelik yönetim konusunda büyük ölçekli sistemleri ile kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tabanı 2 katını geçmeyecek şekilde en az 3 yıllık diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak
 • Hizmetin gerektirdiği tüm niteliklere sahip olmak
 • Yeni teknolojileri takip etmek
 • Öğrenmeyi araştırmaya yatkın olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak, iletişim becerisi güçlü olmak ve yoğun stres altında dahi çalışabilme performansını sunabilmek gerekiyor.
 • Bilgisayar çevre birimleri donanımı ve yönetimi güvenliği ile ilgili en az 2 adet güncel program dillerinden bilmek ve belgelemek
 • Görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak
SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ BAŞVURU BELGELERİ NELERDİR? Başvuru yapmak isteyen adayların öncelikle başvurmak istediği bölüme yönelik özel şartları karşılaması gerekiyor. Ardından istenen belgeler ise şu şekildedir:
 • Başvuru formu
 • Özgeçmiş örneği
 • KPSS sonuç belgesi
 • YDS sınav tespit belgesinin aslı ve onaylı sureti
 • Lisans diploması
 • İstenen sertifika ve nitelikleri gösteren belgeler
 • Erkek adayları için askerlik durumunu gösteren belge
SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ İLANINA NASIL BAŞVURULUR? Burada bulunmak isteyen adaylar 26 Eylül tarihi itibariyle online ortamda Türkiye İş Kurumu internet sitesi üzerinden form eksiksiz bir şekilde doldurabilecek. En geç 10 Ekim saat 17.30 tarihine kadar mesai bitimine kadar personel dairesi başkanlığına elden teslim edilmek veya son başvuru tarihinde alınan adreste olacak şekilde e posta ile gönderilmesi gerekecek.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Gazetebanka.com'da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.