SON DAKİKA
Hava Durumu

İş arayanlara büyük destek duyuruldu: Günlük 82 ile 163 TL arasında değişen ödeme yapılıyor!

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2022 13:56
Haber Güncellenme Tarihi: 19.03.2022 13:58
https://gazetebanka.com/
İş arayanlara büyük destek duyuruldu: Günlük 82 ile 163 TL arasında değişen ödeme yapılıyor!

Hem iş arayıp hem de kurs ücreti almak isteyenlere İŞKUR’dan büyük destek geldi. İŞKUR resmi web sitesinde yapılan açıklamada eğitim programları ödemelerinin 2022 yılında zamlandığı belirtildi. Bu kapsamda İŞKUR’da eğitim programlarına katılan ve iş sahibi olmak için kurs gören vatandaşlara 82 TL ile 163 TL arasında ödemeler yapılacak.

İŞKUR kursiyer ücretleri son dönemde sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu. Hem iş sahibi olmak hem de kurs görürken bir yandan ödeme almak isteyenler İŞKUR eğitim programlarına katılıyor. İŞKUR kursiyer ücretleri, kişinin öğrenci olması, çalıştığı sektör, cinsiyeti ve işsizlik durumu gibi faktörlere göre değişiklik gösteriyor. İŞKUR Eğitim Programı Ücretleri

İŞKUR işbaşı eğitim programına katılan kişilerin aldığı hizmetler ve ücretler merak ediliyor. Kurumun resmi web sitesi üzerinden yapılan duyuruda 2022 yılında kursiyer ücretleri açıklandı. Bu kapsamda geleceğin meslekleri kategorisinde yer alan eğitim programına katılanlara 179,95 TL günlük zaruri gider ödemesi yapılıyor. İmalat sektöründe yer alan mesleklerdeki işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocuklar için aylık 400 TL bakım desteği ödeniyor. İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Detayları İŞKUR kursiyer maaşlarına ek olarak program süresince genel sağlık sigortası primi yatırıyor. Ayrıca iş kazası veya meslek hastalığı sigortası primi de işbaşı eğitim programı boyunca karşılanıyor. İŞKUR tarafından başlatılan iş başı eğitim programları, işsizlerin deneyim ve tecrübe kazanmaları için bazı mesleklerde teorik ve uygulamalı dersler gördükleri kurstur. Bu kurs programı iş arayanlara meslek öğretirken bir yandan da bu süreçte kurs başına ödeme almalarını sağlar. Böylelikle kursa katılan işsizler hem meslek öğrenip hem de kurs boyunca günlük maaş alırlar.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.