SON DAKİKA
Hava Durumu

İlkokul, Lise, Üniversite... Okuyan Tüm Öğrencilere 1.611 TL Yardım Parası Ödenmeye Devam Ediyor!

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2022 16:05
Haber Güncellenme Tarihi: 11.06.2022 14:10
https://gazetebanka.com/
İlkokul, Lise, Üniversite... Okuyan Tüm Öğrencilere 1.611 TL Yardım Parası Ödenmeye Devam Ediyor!

Sosyal devlet ilkesi ile çeşitli kurumlardan öğrencilere ve dar gelirli ailelere yardım parası ödenmeye devam ediyor. Tüm öğrenciler yararlanabilecek! İşte detaylar…

İlkokuldan üniversiteye kadar tüm öğrencileri kapsayan yardım ödemleri kapsamında vatandaşlara destek sunulmaya devam ediyor. Sosyal devlet ilkesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara farklı başlıklar altında gıdadan eğitime ısınmadan diğer birçok farklı konuda ödemelere devam ediliyor. Özellikle eğitim masraflarının da son dönemde artmasının arından birçok kişi 1.611 TL olarak ödenen yardım paralarını araştırmaya başladı. SED Yardım Ödemleri Devam Ediyor!

1.259 TL’den 1.611 TL’ye yükseltilen SED ödemeleri devam ediyor. Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, başta dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitimi olmak üzere diğer birçok ihtiyaçlarının karşılanması için yardım ödemlerinin yapılmaya devam ettiği aktarıldı. Yaşanan bu zorluklara ilişkin destek ödemelerine 1.611 lira ile destek ödemesi yapılmaya devam ediyor.

Ayrıca öğrenciler ve ihtiyaç sahibi ailelerin diğer pek çok farklı konuda yardım desteği alarak ihtiyaçlarını da karşılamaları sağlanacak. Yaşadıkları il/ilçe valilik ve kaymakamlıklarına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) birimlerine giderek bu kişilerin okur parası başvuru dilekçesi ile işlem yapmaları mümkündür. İlgili bakanlıklar, belediyeler ve diğer mahalli idareler üzerinden yardım ödemeleri yapılmaya devam ediyor. Başvurular Nasıl Yapılacak? Okuyan çocuklarının masraflar dahil diğer birçok farklı konuda destek ödemesi almak isteyenlerin e – Devlet üzerinden hızlı başvuru yapmaları da sağlanıyor. T.C. kimlik numarası ve e – Devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra vatandaşların kolayca başvuru yapmaları sağlanacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı > ‘’Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu’’ ekranı üzerinden ya da Sosyal Güvenlik Kurumu > ‘’Eğitim Öğretim Yardımı Talebi’’ sayfası üzerinden dar gelirli ailelerin sosyal yardım başvurularını dakikalar için gerçekleştirmeleri sağlanıyor. Birçok dar gelirli ailenin yararlanabileceği farklı tür devlet destekleri de bu kapsamda sunulmaya devam ediyor. Vatandaşların e – Devlet üzerinden hızlı başvuru yapmaları mümkündür.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.