SON DAKİKA
Hava Durumu

İliadin burun spreyi bebeklerde kullanılır mı?

.

Haber Giriş Tarihi: 16.11.2022 15:37
Haber Güncellenme Tarihi: 25.11.2022 11:09
https://gazetebanka.com/
İliadin burun spreyi bebeklerde kullanılır mı?

İliadin burun spreyi bebeklerde kullanılır mı? İliadin burun spreyinin bebeklerde kullanımına ilişkin detaylar... İliadin burun spreyi bebeklerde kullanılır mı İliadin burun spreyi bebeklerde kullanılır mı İlyadin burun damlası, Singapur menşeli, burun akıntısı, burun boğazı, sinüzüte bağlı burun akıntısı, pencere rinit akışını hafiflettiği belirtilen bir üründür. İlyadin burun damlaları, dezenfekte etme, mikropları önleme özelliği ile burun duvarını koruyarak bakterilerin çoğalmasını ve incelemesini en aza indirir. Ayrıca İlyadin burun damlası kullanarak balgam ve sıvının ağzına yardımcı olarak boyun burun akıntısı, burun boğazından kurtulmasına ve hırıltıyı sonuna kadar yardımcı olarak istisna hissini getirir.İliadin burun damlası 2 yaş bebeğe kullanılabilir mi?


İliadin burun damlaları çok nadiren tahrişe neden olur, hem bebeklerde, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde kullanılabilir.2 yaşındaki çocuklarda İliadin burun damlası nelere dikkat edilmelidir?


İlyadin burun damlaları çok tahriş edicidir, bebekler için bile kullanılabilir. Ancak Iliadin burun damlaları bazı olumsuz etkilere neden olabilir.2 yaşında bir bebeğe İliadin burun damlası kullanmanın yan etkileri ne olur?


İlyadin %0,025 burun damlası memelerinin bazı yan etkilerinin yaşamasına neden olabilir: sürekli hapşırma, mide ağlaması veya kusma, mide ağrısına yol açan gastrointestinal enflamasyon, ishal, muhtemelen kas hareketleri ve listelenmeyen diğer birkaç yan etki. Bu nedenle, çocuk herhangi bir olağandışı semptom fark ederler, ebeveynlerde doktora başvurmalıdır.2 yaşındaki bir bebek için aşırı dozda İliadin burun damlası kullanmak tehlikeli midir?


İlyadin burun damlalarının aşırı kullanımı burun boğazları, sinüzit, rinit yapılarını kesmeye yardımcı olmaz, istenmeyen ilaca dayanıklılık neden olabilir, daha sonra onları kullananlar, hastalığı daha da kötüleştirebilir. İlyadin burun damlasının aşırı dozu bile burun damlası hayvanlarıne ve çocukların izleme izlemesi ciddi yan etkilere neden olabilir. UYARI: Okuduğunuz içerik kesinlikle uzman görüşü yada doktor tavsiyesi değildir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız. Sitemiz, bu konuda herhangi bir sorumluluğu kabul etmez.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.