SON DAKİKA
Hava Durumu

İhtiyaç sahibi ve emeklilere son dakika müjdesi: 12 ay boyunca 600 TL ödenecek! Başvurular devam ediyor!

Haber Giriş Tarihi: 19.08.2022 16:20
Haber Güncellenme Tarihi: 19.08.2022 13:24
https://gazetebanka.com/
İhtiyaç sahibi ve emeklilere son dakika müjdesi: 12 ay boyunca 600 TL ödenecek! Başvurular devam ediyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödemeleri devam eden Aile Destek Paketi için başvurular sürüyor. İhtiyaç sahipleri 450 TL ile 600 TL arasında değişen Aile Destek Paketi ödeme tutarından yararlanabiliyor. Başvuru sonrasında şartları karşılayanlar 12 ay boyunca bu destekten yararlanabiliyor.

İLK ÖDEMELER YAPILDI!

Bakan Derya Yanık; Temmuz ayı içerisinde başvuruda bulunanların istenen şartları karşıladığı takdirde başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemelerini almaya başladığını duyurdu. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile onaylanan başvurular için ilk ödemeler 29 Temmuz Cuma günü başlatıldı.

SON DAKİKA HABERLERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: GOOGLE NEWS

AİLE DESTEK PAKETİNE NASIL BAŞVURULUR?

Aile Destek Programı kapsamında sunulan yardımdan yararlanmak isteyenlerin online olarak başvurmaları mümkündür. E-devlet üzerinden başvurular alınıyor. Online kanal yolu ile başvuruda bulunamayanlar bağlı bulundukları ildeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na giderek talebini iletebilir.

AİLE DESTEK PAKETİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sosyal destek yardımı kapsamında ödenecek olan tutar ilk kez başvuruda bulunacak olan ya da daha önce ihtiyaç sahibi olup sosyal yardımlardan faydalanan tüm vatandaşlara sunulacak. Başvuru yapmak isteyenlerin belirli şartları taşıması gerekiyor. İşte o şartlar:

Kişinin;
  • TC vatandaşı olması
  • Mavi kart sahibi olmaması
  • Yurt içinde ikamet ediyor olması
  • 18 yaşından büyük olması
  • Aile içerisinde yaşayan memur, kamu işçisi, muhtar gibi çalışanlar ya da yurt dışında çalışanlar, yurt dışından emekliliği bulunanların başvurularda kabul edilmeyecektir.
SON DAKİKA HABERLERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: GOOGLE NEWS

 AİLE DESTEK PAKETİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Başvuru şartlarını karşılayanların ek olarak hane içerisindeki toplam gelirine de bakılıyor. Asgari ücretin üçte biri oranında kişi başına gelir yeterli görülüyor. Konuyu daha netleştirmek gerekirse başvuran ailenin; kişi başına 1.833 TL'den daha az gelire sahip olması gerekiyor. Bu da 4 kişilik bir ailenin 7 bin 300 TL'nin altında geliri olması anlamına geliyor. Bu şartları karşılayanlar için başvurular olumlu değerlendiriliyor.

EMEKLİ, ÇALIŞANLAR, DUL VE YETİMLERE ÖZEL HAK TANINIYOR!

Yalnızca ihtiyaç sahibi ya da dar gelirli aileler başvurmuyor. Destek kapsamındaki programa emekliler ve çalışanlar da başvurabiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan duyuru ile SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı mensupları, dul ve yetimler de başvuru yapabilecek.

SON DAKİKA HABERLERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: GOOGLE NEWS

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.