SON DAKİKA
Hava Durumu

İhtiyaç sahibi ailelerin dikkatine Devlet, 3 farklı kategoride nakdi yardım yapacağını açıkladı!

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2022 18:02
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2022 15:24
https://gazetebanka.com/
İhtiyaç sahibi ailelerin dikkatine Devlet, 3 farklı kategoride nakdi yardım yapacağını açıkladı!

Türkiye Cumhuriyeti, ülke sınırları içerisinde yaşayan hem ülke vatandaşlarına hem de Mavi Kart sahibi vatandaşlara, mağdur oldukları kategoriler çerçevesinde yardımlar yapmaya devam ediyor. Bu noktada vatandaşların haberdar olmadığı birçok sosyal yardım modeli geliştirilmiş olup, değişen ücret aralıkları kapsamında vatandaşlara nakdi yardımlar yapılmaktadır. Doğuma Devlet Desteği! Devlet tarafından geliştirilmiş olan sosyal yardım modellerinden biri olarak karşımıza çıkan doğum parası yardımı, herkesin bildiğinin aksine hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hem de Mavi Kart sahibi vatandaşlara yapılan bir yardım türüdür. Bu yardım modelinde, kişinin sahip olduğu çocuk sayısına göre belirlenmiş olan nakdi yardımlar, vatandaşların hesaplarına yatırılmaktadır.

Devlet tarafından geliştirilmiş olan doğum parası yardımı hizmetine göre canlı doğum yapan her kadına, nakdi destek verilmektedir. Bu kapsamda birinci çocuğunu doğurmuş olan kadına 300 TL, ikinci çocuğunu doğurmuş olan kadına 400 TL, üç ve üstü çocuğunu doğurmuş olan kadına 600 TL tutarında yardım yapılmaktadır. Annenin vefat etmesi durumunda aynı yardımlar, babalara da yapılmaktadır. Askerde Olanların Ailelerine Devlet Desteği!

Devlet tarafından geliştirilmiş olan bir diğer yardım modeli, askerlik vazifesini yapmakta olan kişilerin muhtaç ailelerini kapsamaktadır. Bu kapsamda muhtaçlığı ispat edilmiş olan ailelere 2 ay da bir olmak üzere 500 TL’lik nakdi yardım yapılmaktadır. Yetim ve Öksüzlere Devlet Desteği! Devlet tarafından geliştirilmiş olan yardım modellerinden biri olan öksüz ve yetim yardımı, annesini, babasını ya da her iki ebeveynini de kaybetmiş olan çocuklara yapılmaktadır. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen öksüz ve yetimlere, iki ayda bir olmak üzere 300 TL tutarında düzenli nakdi yardım sağlanmaktadır. Yardımlara hayatta olan ebeveynler ya da çocuğa bakmak ile yükümlü olan kişiler aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.