SON DAKİKA
Hava Durumu

İhtiyaç kredisinde şartlar ortadan kaldırıldı! Şubeye gidenlere kefilsiz 15 bin TL kredi!

Haber Giriş Tarihi: 13.04.2022 21:06
Haber Güncellenme Tarihi: 13.04.2022 15:10
https://gazetebanka.com/
İhtiyaç kredisinde şartlar ortadan kaldırıldı! Şubeye gidenlere kefilsiz 15 bin TL kredi!

Ülkemizde uzun yıllardır faaliyet gösteren, en köklü ve saygın kuruluşlarından PTT, son dönemde farklı sebepler ile engeli oluşan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına farklı farklı miktarlarda engelli ihtiyaç kredisi hizmeti vereceğini bildirdi. Bu hizmeti verirken 5 farklı özel banka ile çalışacak olan PTT’nin hangi şartlarda ne kadar kredi vereceği kesinleşti. Kimler Engelli İhtiyaç Kredisinden Yararlanabilir?


Günümüz şartlarında engelli vatandaşların bir işte istihdam edebilmesi oldukça güç durumda iken, PTT’nin hizmete sunduğu engelli ihtiyaç kredisiyle çeşitli sebeplerle engelli durumda olan vatandaşların kendi işlerinin sahibi olması hedeflenmektedir.

Engelli ihtiyaç kredisine başvuracak olan vatandaşların engelli sağlık kurulu tarafından verilen sahip olması gerekmektedir. 18-85 yaş aralığında olan ve en az %40 engeli bulunan vatandaşlar bu krediye başvurma hakkına sahiptir. Alınan raporun en az 2 sene boyunca geçerli olması gerekmektedir. Ancak akli dengesinin yerinde bulunmayan engel gruplarındaki vatandaşların kredi başvurusu yapması mümkün değildir. Engelli kredisine ancak bireyin kendisi başvurabilir. Birinci derece akrabalar tarafından yapılan kredi başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notunun yüksek olması gerekir. Bankaların kara listelerinde yer alan ya da hakkında icra takibi başlatılmış kişilerin PTT engelli kredisine başvurması mümkün değildir.

Engelli maaşı ödemelerini PTT aracılığı ile alan kişiler kredi başvurusu yapabilirler. Engelli kredisi kullanmaya hak kazanan kişilerin aylık kredi geri ödemesi, engelli maaşının yarısından fazla olamamaktadır. Bir diğer deyişle engelli maaşının yarısı bir taksit tutarına eş değer olmalıdır. PTT Engelli Kredisi Veren Bankalar ve Onların Faiz Oranları
PTT engelli kredisi verirken 5 tane özel bankayla çalışmaktadır. Bunlar haricindeki bankalar yaş sınırını 65 olarak belirlemiştirler. PTT ile engelli kredisi hizmeti sunan bankalar ve güncel faiz oranları birbirine göre farklılıklar göstermektedir. Bu bankaların sunduğu engelli ihtiyaç kredilerinin en güncel faiz oranları aşağıda belirtildiği gibidir.

PTT engelli ihtiyaç kredisi hizmeti sunan bankalar ve faiz oranları:
  • Aktifbank: %2,99
  • ING Bank: %1,79
  • Türkiye Ekonomi Bankası: %2,18
  • Denizbank: %2,94
  • Burganbank: %3,75
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.