SON DAKİKA
Hava Durumu

İBB nakit desteği bayram öncesinde sevindirecek: 3 bin 200 TL ödeme yapılacak

Haber Giriş Tarihi: 26.04.2022 13:07
Haber Güncellenme Tarihi: 26.04.2022 11:12
https://gazetebanka.com/
İBB nakit desteği bayram öncesinde sevindirecek: 3 bin 200 TL ödeme yapılacak

Belediye ve Kaymakamlıklar dar gelirli ailelere yönelik Aile ve Sosyal Çalışma Bakanlığı ile birlikte özel kampanyalar oluşturuyor. Geçim sıkıntısı çeken aileler tespit edilerek belirli şartları karşıladıkları takdirde yardım kampanyalarından yararlanabiliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda öğrencilere farklı bir destek kapısı oluşturdu. Şartları taşıyan tüm öğrenciler belediye tarafından sağlanan tüm eğitim süresi boyunca yıllık 3 bin 200 TL destek bulabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi eğitimde eşitliği sağlayabilmek, öğrenciler arası fırsat eşitliğini destekleyebilmek için üniversite öğrencilerine burs imkanı tanıyor. Ailesi İzmir'de yaşayan üniversite öğrencileri İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan 3 bin 200 TL'ye denk gelen burs imkanından faydalanılabilecek. Burstan faydalanabilmek için şartlar ve verilecek bursun detayları netleşti. İBB Bursu Şartları Nelerdir?


İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal devlet anlayışı ile vatandaşlarına yönelik yardımlarını sürdürüyor. Eğitim ve öğretim sürecini daha verimli hale getirebilmek için üniversite öğrencilerine 8 ay boyunca sürdürülecek burs imkanı tanıyor. Kapsamda aylık 400 TL verilecek olan burs 8 ay devam edecek. Başvurular internet üzerinden online olarak yapılabilecek. Toplamda yıllık 3 bin 200 TL'ye denk gelecek burstan ailesi İzmir'de yaşayan üniversite öğrencileri yararlanabilecek. İBB Burs Başvurusu Nereye Yapılır?


İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan üniversite öğrencilere yönelik burs kampanyası için öğrenci sayısı 5000 olarak hedeflendi. Burs başvuruları ise bizizmir.com sitesi üzerinden yapılabilecek. Site içerisinde burs başvuru formunun doldurulması yeterli olacak. Yapılan değerlendirme sonucunda uygun görülen kişilerin eğitim süresi boyunca 400 TL ödenmesi kararı alındı. Toplamda 3 bin 200 TL'ye denk gelen destekten yararlanabilmek için belirli şartlar aranıyor. İBB Bursu Kimlere Verilir?
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan üniversite öğrencilerine yönelik burs imkanından faydalanabilmek için aranan şartlar şunlardır:
  • Burs talebinde bulunacak öğrencinin ailesinin İzmir'de yaşaması
  • Öğrencinin 18 ile 25 yaş aralığında bulunması
  • Aktif olarak örgün eğitim, önlisans ya da lisans öğrencisi olması
  • Genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 2 olması, 100 üzerinden ise en az 53 olması
  • Öğrencinin sınıf tekrarına düşmemiş olması
  • Yeni başlayan üniversite öğrencileri için herhangi bir kriter aranmıyor. Devlet ya da Vakıf üniversitesi olması, Vakıf üniversitesi ise yüzde 100 burslu olarak eğitim görmesi
  • Tek bir hane içerisinde yalnızca bir öğrenci bu faydadan yararlanabilir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.