SON DAKİKA
Hava Durumu

İBB Açıkladı 30 Haziran Tarihine Kadar Ulaşım Harcamalarının Yüzde 20'si İade Edilecek!

Haber Giriş Tarihi: 17.06.2022 23:13
Haber Güncellenme Tarihi: 17.06.2022 17:38
https://gazetebanka.com/
İBB Açıkladı 30 Haziran Tarihine Kadar Ulaşım Harcamalarının Yüzde 20'si İade Edilecek!

Geride bıraktığımız yılın son aylarında döviz kurlarında ve altın fiyatlarında gözlenen yukarı yönlü hareketler, pek çok sektörde olduğu gibi akaryakıt sektöründe de zamlı tarifelerin gözlenmesine sebep olmuştu. Ocak ayına girilmesi ile birlikte zamlanan akaryakıt fiyatları araç sahiplerinin bütçelerini zedelerken, toplu taşıma ücretlerine de yüksek oranlı zamların yapılmasına yol açmıştı. Son olarak Rusya- Ukrayna savaşının çıkması ile birlikte değer kazanan brent petrolün ardından 25 TL seviyesine kadar yükselen benzin ve motorin fiyatları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de toplu taşıma ücretlerine zam yapmasına sebep oldu.Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilmiş olan İBB UKOME toplantısından sonra İstanbul toplu taşıma ücretlendirmelerine yüzde 40 oranında zam yapıldığı açıklandı. Hali hazırda akaryakıt fiyatlarının artışından ötürü kendi araçlarını park ederek toplu taşıma araçlarına yönelmek zorunda kalmış olan vatandaşlar, bir de ulaşım fiyatlarına yüksek oranlı zammın yapılmasının ardından bir çıkmazın içerisine girmiş oldular.

Yapılan toplu taşıma zammından sonra vatandaşların bir nebze olsun rahat nefes almalarını isteyen İBB iştiraklerinden Belbim, yeni bir kampanya başlattığını açıkladı. Yalnızca İstanbulkart kullanıcılarını kapsayan yeni kampanyanın detayları, kamuoyu ile paylaşıldı. İBB Belbim Ulaşım Kampanyası 2022 İBB’nin iştiraklerinden olan Belbim, artan ulaşım fiyatlarına karşın yeni bir kampanya başlattı. Söz konusu kampanya kapsamında 30 Haziran tarihine kadar İstanbulkart aracılığı ile yapılacak olan QR kodlu ödemelere, yüzde 20’ye kadar iade hakkı verileceği bilgisi kaydedildi. İBB Belbim Ulaşım Kampanyasının Ayrıntıları

İBB iştiraklerinden Belbim tarafından düzenlenen ulaşım kampanyasından kazanılabilecek olan azami tutar, 40 TL olarak açıklandı. Söz konusu kazanımın diğer İBB iştiraklerinde değerlendirilebileceği bilgisi kaydedildi. İBB Belbim Ulaşım Kampanyasına Nasıl Başvuru Yapılır? İBB iştiraklerinden Belbim tarafından düzenlenen ulaşım kampanyası için ek bir başvuru yapılmasına gerek yoktur. 30 Haziran tarihine kadar gerçekleştirilecek olan İstanbulkart harcamalarının İstanbulkart Mobil uygulamasında yer alan QR kod bölümü ile yapılması, iade hakkı için yeterlidir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.