SON DAKİKA
Hava Durumu

Hazine ve Maliye Bakanlığı 6 Yeni Kredi Paketini Açıkladı: 12 Ay Ana Para Ödemesiz Desteklerin Ayrıntıları Duyuruldu!

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2022 14:35
Haber Güncellenme Tarihi: 11.06.2022 13:40
https://gazetebanka.com/
Hazine ve Maliye Bakanlığı 6 Yeni Kredi Paketini Açıkladı: 12 Ay Ana Para Ödemesiz Desteklerin Ayrıntıları Duyuruldu!

Geride bıraktığımız senenin son çeyreğinde yukarı yönlü hareketler kaydetmeye başlayan döviz kurları ve altın fiyatları, gündelik hayat akışı içerisinde satışa sunulan hizmetlerin ve diğer hizmet ürünlerinin yüksek oranlarda zamlanmasına sebep oldu. Yeni dönemde de başlayan Rusya- Ukrayna savaşı ile FED faiz artırımı kararları kapsamında rekor seviyelere adım adım yaklaşan ekonomi piyasaları, vatandaşların kendi bütçelerine yönelik cesur kararlar vermelerine sebep oldu.

Maaşlı çalışan olarak hayatlarını idame ettirmek konusunda zorlanan vatandaşlar, uzman oldukları veya daha önce deneyimlemiş oldukları alanlarda kendi iş yerlerini açmak üzere harekete geçtiler. Nakit sıkışıklığından ötürü girişimcilik hareketleri kısıtlanan vatandaşlara ise Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan 6 farklı başlık altında destek haberi geldi. Bakanlık, ilgili kredi destek paketlerine ilişkin ayrıntıları paylaştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan Girişimcilere Kredi Destek Paketleri!
Hazine ve Maliye Bakanlığı ülke içi istihdamın ve buna bağlı olarak da üretimin artması amacı ile yeni dönem projeleri geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda güncel faktörler çerçevesinde 6 kredi paketi daha geliştirdiğini duyuran Hazine ve Maliye Bakanlığı, ilgili kredi paketlerine ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Kredi Destek Paketleri


Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından duyurulmuş olan girişimci kredi destek paketlerinin içerikleri belli oldu. Bakanlık tarafından yapılan duyuru ışığında, geliştirilen yeni kredi destek paketlerinin şu başlıklar altında hizmete sunulacağı bilgisi kaydedildi:
  • Genç Girişimci Kredisi: 350 bin TL üst limit
  • Cesur Girişimci Kredisi: 400 bin TL üst limit
  • Usta Girişimci Kredisi: 300 bin TL üst limit
  • Tekno Girişimci Kredisi: 500 bin TL üst limit
  • Halk Girişimci Kredisi: 250 bin TL üst limit
  • Girişimci Esnaf Kredisi: 275 bin TL üst limit (faizsiz)
Hazine ve Maliye Bakanlığı Kredi Destek Paketleri Geri Ödeme İçeriği
Hazine ve Maliye Bakanlığı faizsiz kredi paketi haricinde ki destek paketleri için 12 ay ana para ödemesiz dönemin olacağını ve destek paketlerinin 60 aya kadar vade seçenekleri ile hizmete sunulacağını açıkladı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.