SON DAKİKA
Hava Durumu

Halkbank girişimci gençlere 350 Bin TL iş kurma kredisi dağıtıyor: İş tecrübesi kazanmak isteyenler için 60 ay vadeli genç girişimci kredisi!

Haber Giriş Tarihi: 27.07.2022 16:05
Haber Güncellenme Tarihi: 27.07.2022 14:28
https://gazetebanka.com/
Halkbank girişimci gençlere 350 Bin TL iş kurma kredisi dağıtıyor: İş tecrübesi kazanmak isteyenler için 60 ay vadeli genç girişimci kredisi!

Halkbank kadın girişimcilerin iş hayatında istihdamını sağlayabilmek için sunduğu kredi destek paketi ödemeleri devam ediyor. Toplamda 131.000 kişiyi aşan girişimci destek paketi 14 milyar TL'yi buldu. Kendi işini kurmuş olan ya da üniversite mezunu olup iş tecrübesi bulunmayıp kendi işini kurmak isteyenler genç girişimci kredisi başvurusunda bulunabiliyor.

Geçtiğimiz gün Kocaeli'de düzenlenen ve Halkbank tarafından planlanan Üreten Kadınlar Buluşmaları büyük ses getirdi. İş hayatında aktif faaliyet gösteren kadınları desteklemek için sunulan olanaklar Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan tarafından dile getirildi. BULUŞMANIN DÖRDÜNCÜSÜ KOCAELİ'DE DÜZENLENDİ!
Halkbank'ın üreten kadınlara yönelik geliştirdiği bu yeni destek programı 2021 yılında ilk kez faaliyete geçmişti. İlk kez İzmir'de bir araya gelen girişimci kadınlar ardından Adana ve Diyarbakır'da buluşmuştu. Son olarak Kocaeli'de dördüncüsü düzenlenen Üreten Kadınlar Buluşması Halkbank genel müdürü Osman Arslan ve Cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan öncülüğünde gerçekleşti. PARAF ÜRETEN KADIN KARTI TASARLANDI!


Bu girişimin hedefinde özellikle Marmara Bölgesi yerini alıyor. Marmara Bölgesinde 36.847 farklı kadın girişimci için uygun faiz oranı ile kredi kullanım olanağı sağlandı. Kadın girişimciler için Halkbank tarafından özel olarak Paraf üreten kadın kredi kartı ilk kez oluşturularak kullanımı sunuldu. GENÇ GİRİŞİMCİLERE 350 BİN TL DESTEK
Halkbank genç girişimcileri de iş hayatına dahil etmek istiyor. Her zaman için gençleri destekliyoruz ve onların yanındayız. Mezun olunan bölümle ilgili iş tecrübesi bulunmasa dahi kendi işini kurmak isteyenler için 35 yaşını aşmamış olması şartıyla 350 bin TL limitli kredi kullanım fırsatı sunuluyor. Bu kredi 60 ay vade ile geri ödenebiliyor. İLHAM VEREN KADINLAR PANELİ GERÇEKLEŞTİ!
Halkbank Üreten Kadınlar Kocaeli buluşmasında farklı markaların Kooperatifleri ve İlham Veren Kadınlar bir araya geldi. Özel bir panel düzenlendi. Zeynep Türkoğlu moderatörlüğünde düzenlenen panelde Dış Ticaret Kurucusu, Tekstil Genel Müdürü, Aromaterapi Kurucusu unvanlarında farklı kadınlar yer aldı. MARKA KOOPERATİFLERİ BİRARAYA GELDİ!
Marka kooperatifleri panelinde daha önceden belirli bir başarı sağlamış olan kadın kooperatiflerin temsilcileri deneyimlerini tek tek paylaştı. Üretim ve İşletme Kooperatif Başkanı, Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı, Marmara Kooperatif Birliği Başkanı konuşmacı olarak yerini aldı.

Gerçekleşen buluşmada genç girişimci destek paketinden faydalanmış olan girişimci kadınlara yönelik üretkenliklerini destekleyerek daha iyi yerlere gelmelerini sağlamak için sembolik olarak kredileri etkinlik alanında teslim edildi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.