SON DAKİKA
Hava Durumu

Faturalı Telefon Hattı Üzerinden Kredi Çekmek Mümkün! Hattan En Fazla Ne Kadar Kredi Alınabilir?

Haber Giriş Tarihi: 23.06.2022 14:16
Haber Güncellenme Tarihi: 23.06.2022 14:16
https://gazetebanka.com/
Faturalı Telefon Hattı Üzerinden Kredi Çekmek Mümkün! Hattan En Fazla Ne Kadar Kredi Alınabilir?

Faturalı Telefon Hattı Üzerinden Kredi Çekmek Mümkün! Hattan En Fazla Ne Kadar Kredi Alınabilir? Acil nakit ihtiyaç dönemlerinde ya da ev veya araç satın alma durumlarında vatandaşlar ilk olarak bankaların sunduğu çeşitli kredi paketlerine yöneliyor. Söz konusu krediler genellikle temelde ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi olarak sunuluyor. Bankaların sunduğu bu kredilere başvuranlar arasında bankanın aradığı kriter ve şartları sağlayanlar, başvuru sonunca krediden yararlanabiliyor. Ancak bu şartları karşılayamayanlar genellikle kredi kullanamıyor. Bankalar ise bu noktada ilk olarak kredi sicil notuna göre bir değerlendirme yapıyor. Bu nedenle de kredi notu düşük olan vatandaşlar çoğu zaman ihtiyacı olan bu kredileri kullanamıyor. Ancak kredi notu düşük olmasına rağmen kişilerin kredi kullanabilecekleri bir yöntem bulunuyor.

Faturalı Telefon Hattı Üzerinden Kredi Çekmek Mümkün! Hattan En Fazla Ne Kadar Kredi Alınabilir? Faturalı Hat Üzerinden Kredi Kullanımı Kredi notu düşük olduğu için bankaların sunduğu çeşitli kredilerden yararlanamayanlar, kullandıkları telekomünikasyon operatörleri üzerinden bir yöntemle kredi çekebilir. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde sağlanan faturalı hatlardan yararlanan vatandaşlar, faturalarına yansıtarak operatörden bir cihaz satın alabiliyor. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom tarafından sunulan bu fırsatın ardından kişiler, satın aldıkları cihazda bozulum ücretini faturaya yansıtabiliyor. Böylece kullanıcılar dolaylı da olsa kredi kullanma imkanı yakalayabiliyor.

Faturalı Telefon Hattı Üzerinden Kredi Çekmek Mümkün! Hattan En Fazla Ne Kadar Kredi Alınabilir? Cihaz Bozulumu ile Kredi Çekme Yöntemi Fatura üzerine alınan bir cihazın ücreti, cihaz bozulumu ile elde edilebiliyor. Bu, kişinin bir nevi kredi çekmesi gibi, eline toplu halde nakit geçmesini sağlıyor. Bu yöntemle acil nakit ihtiyacını karşılayan vatandaşlar, daha sonra satın almış olduğu cihazın, faturasına yansıttığı ödemelerini kaldığı yerden yapmaya devam edebiliyor. Bu da bir bakıma kişinin kredi taksitlerini ödemesine benziyor. Böylece kişiler kullandıkları faturalı hat üzerinden kredi kullanmış oluyor. Ne Kadar Kredi Çekilebilir? Operatörlerin kişiler özelinde sunduğu cihaz modelleri veya bir cihaz satın alıp faturaya yansıtabilmesi için müşterilerine tanıdığı limit değişebiliyor. Bu nedenle de kişilerin, operatörlerin belirlediği kadar tutarda bir cihaz üzerinden bu yöntemi uygulaması gerekiyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.