SON DAKİKA
Hava Durumu

Faizsiz destek kredisi için son gün yaklaşıyor! KOSGEB 2 yıl geri ödemesiz 100 bin TL nakit desteği!

Haber Giriş Tarihi: 09.03.2022 14:41
Haber Güncellenme Tarihi: 09.03.2022 13:44
https://gazetebanka.com/
Faizsiz destek kredisi için son gün yaklaşıyor! KOSGEB 2 yıl geri ödemesiz 100 bin TL nakit desteği!

Belirli sektörlere ve işletmelere yönelik olarak sunulan 100 bin TL değerindeki faizsiz kredi için KOSGEB ilk adımını attı. Kapsamda şartları karşılayan kurumlar sunulan faizsiz kredi desteğinden 2 yıl geri ödemesiz olarak yararlanabilecek. Destek başvurusunda bulunacak olan işletme sahibi ya da başvuru yapacak personel kadın olduğunda destek limiti 110 bin TL'yi bulabilecek. KOSGEB 100 Bin TL Faizsiz Kredi Desteği Son Günü Ne Zaman? KOSGEB'in küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik olarak sunduğu faizsiz kredi desteğinin son günü yaklaşıyor. 100 bin TL tutarındaki destekten 2 yıl geri ödemesiz olarak yararlanabiliyor. Başvurular için 31 Mart son gün olarak duyuruldu. KOSGEB Faizsiz Kredi Desteği Ayrıntıları Belli Oldu!

KOSGEB faizsiz kredi desteğinden yararlanabilmek için şartlarını açıkladı. Başvuru yapacak olan kişilerde aranan özelliklerden ilki işletmenin son 12 aylık ortalama istihdamını belirli seviyede korumuş olmasıdır. 12 aylık süre boyunca çalışma taahhüdü sunulan her personel için destek kredisinden yararlanabilecek.

2 yıl boyunca ödeme yapılmadıktan sonra ödenmesi gereken kredi tutarı sonraki 2 yıla (24 ay) bölünecek. Taksitler halinde geri ödenecek tutar 4 ayda bir olmak üzere 6 farklı takside bölünecek. KOSGEB Faizsiz Kredi Desteği Şartı Nedir? KOSGEB'in işletmelere sunduğu krediden yararlanabilmek için işe alınan yeni personelin 12 aylık süre boyunca çalışma göstermesi gerekiyor. Bu süreçte 12 aylık ortalama istihdam rakamlarının korunarak devam ettirilmesi şartı aranıyor. KOSGEB Faizsiz Kredi Desteği Kapsamında Kimler Yer Alıyor? KOSGEB'in sunduğu faizsiz kredi desteğinden yararlanabilmek için şartlar duyuruldu. Özellikle genç ve girişimcilere yönelik sunulacak fırsatta yeni mezun ya da kadın girişimciler öncelikli olarak değerlendirilecek. Üç fazlı olarak belirlenmiş sektör ve işletmeler, 1981 yılı sonrası doğmuş olan kişiler, önceden çalışma hayatı bulunmamış olan ya da son 3 yıldır 6 aydan fazla çalışmamış olan kişiler yeni personel istihdamı yapabilecek.

Destekten yararlanabilmek için teknik lise, mesleki lise ya da üniversite mezunu olan kişileri istihdam ettiren kurumlar yararlanabilecek. 100 Bin TL Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? KOSGEB'in işletmelere sunduğu kredi desteğinden 24 ay boyunca yararlanabiliyor. 2 yıllık erteleme seçeneği kullanıldıktan sonra aylık olarak taksit fırsatından yararlanılabilir. Başvurular e-devlet platformu üzerinden yapılabilecek. 31 Mart tarihine kadar başvuru şartlarını karşılayan işletmeler faydadan yararlanabilecek. KOSGEB Kredisi Kapsamında Yer Alan Sektörler Nelerdir? KOSGEB kredisi kapsamında 100 bin TL tutarındaki kredi fırsatından yararlanmak imkanı sunulan sektörler imalat sanayisi başta olmak üzere toptan ve perakende ticaret kurumları olacak.

Konaklama ve yiyecek içecek yönünde hizmet sunan işletmeler ile seyahat acenteleri ve tur operatörleri de bu faydadan yararlanabilecek. Küçük işletmeler grubuna giren kuru temizleme firmaları, kuaför ve güzellik salonları da sunulan kredi desteğinden yararlanabilecek.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.