SON DAKİKA
Hava Durumu

Evde Bakım Yardımı Alanlara Müjde! Elektrik ve Doğalgaz Desteğinden Yararlanılabilecek: Online Başvuru Nasıl Yapılabilir?

Haber Giriş Tarihi: 03.06.2022 18:05
Haber Güncellenme Tarihi: 03.06.2022 14:46
https://gazetebanka.com/
Evde Bakım Yardımı Alanlara Müjde! Elektrik ve Doğalgaz Desteğinden Yararlanılabilecek: Online Başvuru Nasıl Yapılabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya yanık tarafından elektrik ve doğalgaz faturalarını destekleyecek yardım süreci başlatılmıştı. Onlarca aile gerekli şartları karşıladığında destekten yararlanabildi. Evde bakım yardımı alanlar için bu sürecin nasıl takip edileceği merak ediliyordu. Bu konuda yapılan çalışmalar devam ederken müjdeli haber gecikmedi. Engellilere elektrik desteğinden yardım alabilme fırsatı sunuldu. Engelliler İki Ayrı Desteğe Başvurulabilir!

Evde bakım yardımı kapsamında engelliler için alınan paranın dışında elektrik desteğine de başvuruda bulunabilecek. Her hasta için bu tutar farklı olabilecek. Aylık 150 kilowatt saat karşılığında ödeme yapılacak. Başvurular online olarak e-devlet üzerinden yapılabilecek. Evde Bakım Aylığı Alanlara Destek Müjdesi! Uzun süredir yatağa bağlı olarak yaşamsal faaliyetlerini sürdüren, kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olarak yaşayanlar evde bakım parası dışında elektrik tüketim desteğinden de yararlanabiliyor. Bakan Derya Yanık konu üzerine: “Kronik hastalığı bulunanlar yaşamsal faaliyetlerini cihaza bağlı olarak sürdürenler için elektrik tüketim desteği sunuyoruz. Yapılan projenin kapsamını daha da genişlettik. Evde bakım parası yardımından alanlar eski şartlarda elektrik desteğinden faydalanamıyordu. Şu anda engellilere yönelik olarak evde bakım parasının yanında elektrik desteği de sunuluyor.” dedi. Doğalgaz Desteğini Arttırıyoruz!

Yapılan yeni açıklamanın ardından doğalgaz yardımı ile ilgili ikinci ödeme aşamasına geçildi. Hedefte bu miktarın artırılması söz konusu. Bakan Yanık konu üzerine: “Destek miktarımızı arttırmayı hedefliyoruz. Hedefimizde hane sayısını arttırmak bulunuyor. Şu anda 4 milyon kişi kadar başvuru kabul edebildik ve yaklaşık 230 bin hanemiz bu destekten faydalandı. Başvurular online olarak gerçekleştirilecek” yorumunda bulundu.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.