SON DAKİKA
Hava Durumu

Ev sahibi olmak isteyenlere devlet desteği! Köyde ev yaptırmak isteyenlere devlet destekli kredi fırsatı

Haber Giriş Tarihi: 22.04.2022 18:16
Haber Güncellenme Tarihi: 22.04.2022 13:38
https://gazetebanka.com/
Ev sahibi olmak isteyenlere devlet desteği! Köyde ev yaptırmak isteyenlere devlet destekli kredi fırsatı

Köye göçmek tarım ve hayvancılıkla uğraşmak isteyenler ancak bu yükün altından nasıl kalkacağını düşünenlere devlet çözüm yolu ile geldi. Devlet destekli birçok kredi imkânı bulunmakta. Bir diğer destekte köye yaptırmak istediğiniz evler için finansman desteği vermek.

Birçok banka ihtiyaç kredisi adı altında kredi veriyor ancak devlet destekli ziraat bankası kredisi diğerlerinden farklı olarak köye göç edip hayvancılıkla ya da tarımla uğraşmak isteyen vatandaşa özel verilen kredi desteğidir. Köye dönüş projesi kapsamında sunulan kredi diğer bankalara oranla çok daha uygundur. Köye Dönüş Kredi Desteği


Köye göçüp tarımla ya da hayvancılıkla ilgilenmek isteyenlere devlet destekli kredi imkânı sunan ziraat bankası en avantajlı kredi imkânı sağlamaktadır. Köye göçmek isteyip tarım ve hayvancılıkla uğraşmak isteyenlerin 75 metrekare ile 150 metrekare arasında inşaat izni verilen yapılara Ziraat Bankası maliyetler için destek kredisi imkanı sunuyor. Köye göç projesi kapsamında köye döndüğünüz takdirde devlet tarafından yol ve ev yapımı için verilen destekten yararlanarak göç edebilirsiniz. Köyde Ev Yaptırma İzni Nasıl Alınır?


Çiftçilerin tarımsal üretime teşvik edilmesi adına sunulan imkânlar arasında ye alan köye ev yapımı için verilen kredilerden yararlanmak için imar izni bulunan bölgede ev yapmak için gerekli yapı ruhsatı alınmalıdır. Hazırlanan plan ve projeler İl Müdürlüğü tarafından incelenerek uygunluk onayı verilmesi gerekmektedir.

Projeler Bayındırlık ve İskân Müdürlüğü, Belediyeler, İl Özel İdaresinden birine sunulurlar oradan da İl Müdürlüğüne gönderilir. İl müdürlüğü tarafından izin verildiği takdirde evinizi yaptırmak için gerekli işlemlere başlayabilirsiniz. Yapı Ruhsatı Şartları
Tarımsal faaliyetlerde bulunmak için alınacak ruhsatı alınması için tarımsal faaliyetlerin yapılacağı bağlı bulunduğu belediyeler başvuru yapılmalıdır. Öncelikle imar planlı olan yer için ruhsat alınması için belediyelere başvuru yapılmalıdır. Başvuru için başvuru dilekçesi, tapu fotokopisi, 1/5000, 1/25.000’lik haritalar gerekmektedir. Sonraki aşamada çevre ve şehircilik müdürlüğünün onayı gelmesi beklenir.

Uygunluk onayı geldikten sonra tarımsal yapılarda elektrik, tesisat, mimari ve statik projelerin zemin etüdü sunulmalıdır. Mimari projeler Tarım İl Müdürlüklerine sunulmaktadır. Gerekli kurumların yapı kullanım izni uygunluğunu onayladıktan sonra yapı ruhsatı için belediyeye başvuru yapabilirsiniz. Bütün bu aşamalar imar izni bulunan yerler için geçerlidir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.