SON DAKİKA
Hava Durumu

Ev Kredisine 10 Yıl Vadeli Devlet Desteği Müjdesi Verildi: 0.99 Faizle İlk Evim Konut Kampanyasına Nasıl Başvurulur?

Haber Giriş Tarihi: 18.07.2022 16:02
Haber Güncellenme Tarihi: 18.07.2022 12:37
https://gazetebanka.com/
Ev Kredisine 10 Yıl Vadeli Devlet Desteği Müjdesi Verildi: 0.99 Faizle İlk Evim Konut Kampanyasına Nasıl Başvurulur?

Yeni bir ev almak isteyenler için cazip fiyatlarla konut kredisi fırsatları duyuruldu. Devlet destekli konut kredisi fırsatı ilk evini alacak olanlar için büyük bir ana kaynak oluşturuyor. Yüzde 0.89 ile yüzde 0.99 faiz oranı üzerinden iki farklı paket tüm vatandaşlara yeni ev alma sürecinde büyük destek sunacak. İlk Evim Konut Desteği Başvurusu Devam Ediyor!

Devlet destekli İlk Evim konut kredisi 10 yıl vadeli olarak alınabilir. %0.89 faiz oranı üzerinden 10 yıl vadeli İlk Evim konut desteği için başvuru süreci devam ediyor. 3 ayrı finansman paketi kapsamında duyurulan İlk Evim konut kredisi için sunulan vade sayısı farklı paketler ile çoğaltılabiliyor. 2. finansman paketinde %0.99'luk faiz oranı üzerinden sunulan konut kredisi için 120 ay vade fırsatı doğuyor. 2 milyon TL'ye kadar talep edilecek kredi için 120 ay vade fırsatı değerlendirilebilir. Devlet Destekli Konut Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

Devlet destekli konut kredisi fırsatından yararlanmak isteyenlerin 1 Nisan 2022 tarihi öncesinde açılmış olan döviz hesabı bulunması ve bu hesaptaki döviz ya da altınların bozdurularak Merkez Bankasına yatırılması şartı aranıyor. Yabancı varlıkların TL'ye dönüşümü sağlanarak süreçte teşvik süreçte vatandaşın bu konuda teşvik edilmesi hedefleniyor. Devlet Destekli Konut Kredisi Şartları Nelerdir? Düşük faizli konut kredisi kapsamında sunulan tutar 3 farklı kamu bankası aracılığı ile talep edilebilir. Devlet bankaları arasında yerini alan Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası bu konuda düşürülmüş faizli kredi tutarını kısa sürede hesaba aktarıyor.

Devlet destekli konut kredisi fırsatından yararlanabilmek için aranan şartlar şunlardır:
  • TC vatandaşı olmak
  • 18 yaşını tamamlamak
  • Kişinin üzerinde herhangi bir kayıtlı konut olmaması
  • Kişinin banka hesabında 3 yıl boyunca birikim yaptığı bir tutar bulunması
  • Konut satın alımı gerçekleştikten sonraki süreçte 6 ay içerisinde evrakların bankaya iletilmesi gerekiyor.
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM %0.99 Faizli Konut Kredisi Örnek Ödeme Tablosu Bankaların devlet destekli olarak sundukları kredi hesaplaması aylık taksitlerle esnek hesap kapsamında değerlendirilebilir. %0.99 faizli konut kredisi hesaplamalarında şu tablo esas alınabilir.

En düşük: 100.000 TL değerindeki kredi aylık 1.427 TL taksitlerle ödenebilir. Kişinin aylık kazancı 268 TL olacaktır.

En yüksek: 1 milyon TL değerindeki kredi aylık 14.279 TL taksitlerle ödenebilir. Kazanç ise 2.671 TL'dir. %089 Faizli Konut Kredisi Örnek Ödeme Tablosu %0.89 faizli ve 120 ay vadeli konut kredisinde hesaplama tablosu en düşük ve en yüksek rakamlar şu şekildedir:

En düşük: 100.000 TL değerindeki kredi tutarı aylık 1.359 TL taksitle geri ödenebilir. Aylık kazanç toplamda 336 TL'dir.

En yüksek: 1 milyon TL değerindeki kredi tutarı aylık 13.594 TL taksitle geri ödenebilir. Aylık kazatutarı 3.356 TL'dir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.