SON DAKİKA
Hava Durumu

Et fiyatlarında yeni zam haberi! Yeni zam haberi et fiyatlarını nasıl etkileyecek! Et fiyatları ne kadar olacak?

Haber Giriş Tarihi: 22.03.2022 10:25
Haber Güncellenme Tarihi: 22.03.2022 10:23
https://gazetebanka.com/
Et fiyatlarında yeni zam haberi! Yeni zam haberi et fiyatlarını nasıl etkileyecek! Et fiyatları ne kadar olacak?

Et ve Süt Kurumu tarafından et fiyatlarına yönelik yeni bir zam yapılacağı haberi duyuruldu. Ramazan bayramına birkaç hafta kala uygulamaya girecek olan et fiyatlarındaki zamlı oranlar ne kadar olacak? Yeni zamlarla 1 kilo kıyma ve kuşbaşı etin fiyatı ne kadar oldu? Bu durum piyasaları nasıl etkileyecek merak edilmeye başlandı. Kıymanın Kilosu Yüzde 48 Zamlandı! Geçtiğimiz hafta Et ve Süt Kurumu tarafından süte yönelik yeni bir zam uygulandı. Ardından et fiyatlarının yükseltilmesine yönelik bir haber duyuruldu. Kurum tarafından uygulanan yüzde 48 oranında zam ile eski fiyatlarla alınabilen bir kilo kıymanın kilosu 56 TL'den 83 TL'ye yükseldi.

Bu durum vatandaşın tepkisini çekerken yüzde 48'lik zam tüm et ve et ürünlerini etkiledi. Eski fiyatlarla 1 kilo kuşbaşı 62.50 TL iken yapılan yeni yüzde 48'lik zammı ile 92 TL'ye yükseldi. Karkas Kesim Fiyatları Aynı Kaldı!

Et fiyatlarına yönelik uygulanan yüzde 48'lik zam, Et ve Süt Kurumu tarafından yayınlanan kılavuz ile duyuruldu. Fiyatlar yükselişteyken Karkas kesim fiyatlarında herhangi bir artış görülmedi. Karkas kesim fiyatı yerli hayvan grubunda 60 TL, ithal hayvan grubunda ise 58 TL olarak aynı fiyatlı uygulama yapılmaya devam edecek. Güncel Et Fiyatları Ne Kadar Oldu? Et ve Süt Kurumu tarafından farklı et gruplarına yönelik olarak yüzde 48 oranında yapılan zam sonrasında arada büyük bir fark oluştu. Kırmızı et grubunda yer alan ürünlerin eski fiyat listesi ve yeni fiyat listesi şu şekildedir:
  • Sığır Kıyma 56 TL zam sonrası fiyatı 83 TL
  • Sığır Kuşbaşı 62.50 TL zam sonrası fiyatı 92 TL
  • Sığır Biftek-Rosto 79.50 TL zam sonrası fiyatı 117.50 TL
  • Sığır Kontrfile 98 TL zam sonrası fiyatı 145 TL
  • Sığır Pirzola 103 TL zam sonrası fiyatı 152 TL
  • Sığır Bonfile 154 TL zam sonrası fiyatı 228 TL
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.