SON DAKİKA
Hava Durumu

Esnafa 30.000 ile 75.000 TL arasında faizsiz kredi desteği veriliyor!

Haber Giriş Tarihi: 29.03.2022 14:29
Haber Güncellenme Tarihi: 29.03.2022 13:31
https://gazetebanka.com/
Esnafa 30.000 ile 75.000 TL arasında faizsiz kredi desteği veriliyor!

Ülke sınırları içerisinde yaşayan vatandaşların kendi iş yerlerine sahip olmaları ve bu kapsamda hem üretime katkıda bulunabilmeleri hem de yeni istihdam alanları yaratabilmeleri adına KOSGEB tarafından geliştirilen destek hizmetleri, yeni yılda da vatandaşlara ulaştırılmaya devam ediliyor.

İki yılı aşkın süredir hayatımızda olan koronavirüs salgını sebebi ile yasakların uygulandığı dönem içerisinde kepenk kapatmak zorunda kalan başlıca meslek gruplarından birinin içerisin yer alan esnaflar, KOSGEB’in yeni dönem faizsiz kredi hizmeti aracılığı ile destekleniyor. Devlet kurumu, ilgili şartları sağlayan her esnafa belirli tutarlarda faizsiz ve ödeme ertelemeli nakit desteğine bulunacağı bilgisini kamuoyu ile paylaştı KOSGEB Esnaf Kredisi 2022

KOSGEB, günümüz şartları içerisinde kendi işine sahip olmak isteyen ya da hali hazırda kendi işine sahip olan vatandaşlara, kredi hizmeti başlığı altında belirli tutarlarda nakit desteğinde bulunmaya devam ediyor. Bu kapsamda kurum tarafından geliştirilmiş olan hizmetlerden biri olan esnaf kredisi hizmeti, faizsiz ve 3 yıl ödeme ertelemeli 30- 75 bin TL aralığında tutarlar ile vatandaşlara ulaştırılıyor. KOSGEB Esnaf Kredisi Başvuru Şartları 2022 KOSGEB tarafından geliştirilmiş olan faizsiz, ödeme ertelemeli esnaf kredisi hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların sağlamaları gereken başvuru şartları şu şekilde belirlendi:
  • KOSGEB’e kayıtlı olmak
  • Daha önce KOSGEB kredi hizmetlerinden yararlanmamış olmak
  • Vergi borcu olmamak
  • Yazılım, imalat ya da AR-GE alanlarında hizmet veriyor olmak
  • 2019 yılından önce kurulmuş olmak
  • 2021 yılına ait olan toplam gelirin, 2020 yılına ait olan toplam gelirden yüzde 25 daha düşük olması
  • Kimseyi işten çıkartmamış olmak
KOSGEB Esnaf Kredisi Başvurusu 2022 KOSGEB tarafından geliştirilmiş olan 75 bin TL limitli esnaf kredisi hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların, KOSGEB’in resmi internet sitesi aracılığı ile kredi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

https://gazetebanka.com/parasini-32-gunde-ust-tutara-katlamak-isteyen-vatandaslara-mujde-5-gun-icin-gecerli-olan-vadeli-mevduat-hesabi-getiri-oranlari-aciklandi/35848/
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.