SON DAKİKA
Hava Durumu

Esnaf İçin Ticari Kart Veren Bankalar

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2022 03:02
Haber Güncellenme Tarihi: 13.05.2022 01:04
https://gazetebanka.com/
Esnaf İçin Ticari Kart Veren Bankalar

Ticari kart veren bankalar, esnaflar için işyerlerine harcama yaptıklarında kullanabilecekleri bir olanak sunmaktadırlar. Ticari kartlar şirket veya işyerleri için yapılan harcamalarda daha ayrıntılı aylık raporların oluşturulmasına ve bu harcamaların tek bir yerden ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Her bankanın kendisine ait ticari kart faiz oranları farklıdır. Ticari kart için başvurularda bankalar arasında farklılık gösteren avantajlar bulunmaktadır. Ticari kart genellikle bireysel kullanıma sahip olan kartlar ile benzer özellikler göstermektedir.

Ticari kart ile her kart uyumlu olan mağazadan alışveriş yapmak mümkündür. Ticari kartın bireysel karttan tek farkı, kullanımlarının amaçlarındaki değişikliktir. Bireysel kartlar genellikle kişisel ihtiyaçlar için kullanılırken ticari kartlar işyerlerinin masrafları ve harcamaları için kullanılır. Ticari kartlar toplu olarak harcamaların aylık ödeme dönemlerinde işyerlerine kolaylık sağlama amacı taşımaktadır. Bu açıdan esnaflar için ticari kart uygulamaları büyük avantajlar sağlamaktadır. Esnaf Ticari Kredi Kartları ve Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar Hakkında Bilgi Esnafların çok geniş bir alanda yaptıkları harcamalar göz önüne alındığında bu harcamaları değerlendirmek ve tek bir yerde ödemeleri toparlamak amaçlı ticari karta ihtiyaçları olmaktadır. Esnafların geniş açılı alışverişlerinde yüksek miktarlardaki ödemelerini bireysel kartlar ile karşılandığında bazı maddi kayıplar yaşanabilir. Bu maddi kayıpları önlemek ve esnafların daha avantajlı bir alışveriş yapmasını sağlamak amaçlı ticari kart kullanması bankaların fırsatları sayesinde olmaktadır.

Esnaflar genellikle harcamalarında birden fazla banka yerine tek bir banka ila anlaşarak tek kart üzerinden ödemelerini tamamlamak isterler. Yüksek miktarlarda yapılan alışverişlerde ayrı ayrı bankaların faiz oranları ile uğraşmak istemeyen esnaflara özel ticari kart avantajları bulunmaktadır. Genellikle KOBİ’lerin kredi kartları ve esnaflara özel kartlar her banka için farklı fırsatlar sunacaktır. Ülkemizde en fazla tercih edilen esnaf ticari kart veren bankalar şunlardır:
  • Akbank, Axess Business Kredi Kartı,
  • Halk Bank, Paraf Business Kredi Kartı,
  • TEB, Ticari Kredi Kartları ( Türkiye Ekonomi Bankası Bonus Business Kredi Kartı ve Türk Ekonomi Bankası World Business Kredi Kartı)
  • Tekstil Bank, Bonus Business Card,
  • İş Bankası, Türkiye İş Bankası Vadematik Kredi Kartı,
  • Vakıf Bank, Business Kredi Kartı,
  • Finansbank, CardFinans Vadekart Kredi Kartı,
  • Ziraat Bankası, Esnaf Kredi Kartı şeklinde sıralanmaktadır.
Esnaf Ticari Kartlarının Avantajları Nelerdir? Ensaf ticari kredi kartları, çek veya senet gibi oyalayıcı işler ile uğraşmak yerine ticari kredi kartı ile taksitli alışveriş yapabilmenin daha hızlı olabilmesi en başta gelen avantajlarındandır. Genellikle yüksek tutarlı alışverişlerde ekstrenin en düşük tutarı ödenmesi ile geri kalanının kredilendirilerek taksitlendirebilmesi bir diğer avantaj sayılmaktadır. İstenildiği anda ödemeler ertelenebilir ve istenildiği zaman nakit avans çekilebilir.

Ticari kart sayesin esnaflar yıllık vergilerini ödeyebilir ve kolaylıkla sigorta primlerini kart sayesinde yatırabilir. Aynı zamanda raporlu bir aylık harcama denetlemesi yapılması esnaflar için maddi giderlerin kolay değerlendirilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda ticari kart alınan bankanın vermiş olduğu kampanyalardan faydalanabilirler. Bankaların özel olarak yapmış olduğu indirimli alışveriş fırsatlarından da esnaf ticari kartları ile yararlanmaları mümkündür. Ticari Kartlar ile Nereden Alışveriş Yapılabilir? Esnaflara verilen ticari kartlar genellikle yüksek limitli olmaktadır. Esnafların harcamalarını daha rahat karşılayabilmek için geniş kullanım olanakları sağlarlar. Ticari kartlar bireysel kartlardan farklı olanaklara sahip olmasına rağmen bireysel kartlar ile alışveriş yapılabilen her yerde kullanımları mümkündür. Esnafların seyahat, benzin, demirbaş malzemeler için yapılan harcamaları, ofis malzemeleri, bilgisayar ve donanım malzemeleri, konaklama hizmetleri için harcamaları ticari kartları ile yapabilmeleri kolaylık sağlamaktadır.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.