SON DAKİKA
Hava Durumu

Eskişehir halk ekmek satışını eski fiyatlarla yapacak: Halk ekmek 1 lira 75 kuruştan satılacak! Eskişehir halk ekmek güncel fiyatları son durum!

Haber Giriş Tarihi: 29.04.2022 12:11
Haber Güncellenme Tarihi: 29.04.2022 14:02
https://gazetebanka.com/
Eskişehir halk ekmek satışını eski fiyatlarla yapacak: Halk ekmek 1 lira 75 kuruştan satılacak! Eskişehir halk ekmek güncel fiyatları son durum!

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından halk ekmek fiyatlarına yönelik yeni bir açıklama yapıldı. Özellikle ekmekteki artan fiyat maliyetleri bu açıklamayı beraberinde getirdi. Eskişehir Halk Ekmek Satışı Eski Fiyatlarla Yapılacak


Halk Ekmek Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılan açıklamada ekmeğin yine aynı fiyattan satılmaya devam edeceği 1 lira 75 kuruştan satılacağı duyuruldu. Uzun bir süredir farklı gıda kalemlerine yönelik zamlı oranlar dikkatleri çekiyordu. Artan maliyetler ekmekte de yeni bir zam geleceği endişesini oluşturdu. Ancak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından Halk ekmek fiyatlarına yönelik satışın aynı fiyattan devam edeceği açıklandı. "Zaruri Olmadıkça Fiyat Artışına Gidilmeyecek"
Halk Ekmek Sanayi ve Ticaret A.Ş. yönetim kurulu başkanı Deniz Kaplan konu üzerine bir açıklamada bulundu: “Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sürece dikkat çekerek piyasaları yakından takip ettiklerini ayrıca ilave etti. “Dar gelirli vatandaşların artan fiyatlar nedeniyle ekmek alırken zorlandıkları fark ediliyor. Sosyal belediyecilik anlayışı gereği yıllardır Eskişehir halkına temel tüketim maddelerini ulaşabilmeleri için imkan dahilinde uygun fiyatlarla satış yapıyoruz.

Girdi maliyetlerimizi denetim altında tutuyor, zaruri olmadıkça fiyat artışında bulunmuyoruz. Bu nedenle halk ekmeğe bir süre önce yapılan 15 kuruşluk artış dışında yeni bir zam yapılmayacak. Üretimimizde kaldığımız yerden devam ediyoruz. Fiyatlarda yeni bir güncelleme de bulunmuyoruz” yorumu ile sözlerini açıkça ifade etti. Eskişehir'de Yeni bir Halk Ekmek Tesisi Kurulacak


Halk ekmek sanayi ve ticaret yönetim kurulu başkanı Yılmaz Büyükşener’in talimatıyla yeni bir Halk ekmek tesisi inşaatına başladığını da halka duyurdu. Kaplan: “Gelinen noktada yaşadığımız ekonomik kriz ekonomik olarak Eskişehir halkını olumsuz olarak etkilemeyecek. Daha kaliteli ve uygun fiyatlı, güvenilir ürünler sunmaya devam edeceğiz. Amacımız bugünlerde dayanışma ruhu ile hizmet vermeyi sürdürebilmektir” diyerek sözlerini tamamladı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.