SON DAKİKA
Hava Durumu

Emniyet Genel Müdürlüğü duyurdu! 3 bin bekçi alım başvurusu başlıyor! Sınav tarihi ne zaman? Açıkta bulunan kadrolara kimler, nasıl başvurabilir?

Haber Giriş Tarihi: 15.03.2022 23:05
Haber Güncellenme Tarihi: 15.03.2022 17:52
https://gazetebanka.com/
Emniyet Genel Müdürlüğü duyurdu! 3 bin bekçi alım başvurusu başlıyor! Sınav tarihi ne zaman? Açıkta bulunan kadrolara kimler, nasıl başvurabilir?

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bekçi alımı duyurusu yapıldı. 2022 yılı içerisinde çarşı ve mahallelerde görevlendirilmek üzere 3 bin yeni bekçi alımı yapılacak. Başvuru için belirli kriterler aranıyor. Yapılacak başvuru ardından sınav tarihleri üzerine de bilgilendirme yapılacak. Sınavdan başarılı olanlar açık pozisyonlara görevlendirilecek. 2022 Bekçi Kadrosu için Kaç Kişi Ayrıldı? Yapılan duyuruda Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatında görevlendirilecek personel alınacağı bildirildi. 3 bin kişinin çarşı ve mahallede bekçi olabilmesi için kadro ilanı yayınlandı. Net bir şekilde başvuru tarihinin belli olması ve başvuru sürecine dair evrakların belirlenmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü ile Polis Akademisi tarafından yapılacak alımların detayları merak ediliyor. 2022 Bekçi İlanı için Aranan Şartlar Nelerdir?

Bekçi alım ilanı duyuruldu. Başvuru şartları merak edilmeye başlandı. Bekçi alımı ilanına başvuruda bulunabilmek için aranan şartlar şunlardır:
  • T.C. vatandaşı olmak
  • 30 yaşı ve altında olmak
  • Lise veya dengi bir okuldan mezun olmak
  • En az 1.67 boy uzunluğuna sahip olmak
  • Hesaplamalarda ortaya çıkan beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında bulunmak
  • Kamuda yüz kızartıcı suç dosyası bulunmamak. Herhangi bir şekilde rüşvet, zimmet, dolandırıcılık,sahtecilik gibi suçlardan kaynaklı olarak 6 aydan fazla hapis olmak ya da hapis durumunda olmak başvuru yapmaya engeldir.
  • Görev sırasında silah taşımaya engel olacak bir fiziki özrü bulunmamak
  • Vücuda zarar verebilecek alkol, uyuşturucu gibi maddeler nedeni ile belirli bir süre tedavi görmüş ya da şu anda görüyor olmamak şartı aranır.
2022 Bekçi Başvurusu Nasıl Yapılır? Yeni yılda 3 bin kadro verilen bekçi alımı için net bir başvuru tarihi açıklanmadı. Başvuru gerçekleştirildikten sonra sözlü ve yazılı olarak iki farklı sınava girilecek. Sınavlardan başarılı olanlar ancak kadroya alınma hakkı kazanacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar e-devlet sistemi üzerinden online başvuru platformunu kullanabilecek.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.