SON DAKİKA
Hava Durumu

Emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi: İkramiyeler zamlanıyor! Emekli Bayram ikramiyeleri ne zaman dağıtılacak?

Haber Giriş Tarihi: 15.03.2022 16:43
Haber Güncellenme Tarihi: 15.03.2022 12:30
https://gazetebanka.com/
Emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi: İkramiyeler zamlanıyor! Emekli Bayram ikramiyeleri ne zaman dağıtılacak?

Emekliler için ikramiye süreci yeniden gündeme geldi. Yılda iki defa emekliler için ödenen Bayram ikramiyesinin ilk ödeme zamanı yaklaşıyor. Ramazan ayına az bir vakit kala Bayram ikramiyesi ile ilgili emekliler araştırmalara başladı. Asgari ücret üzerinde yaşanan zam oranı ile birlikte emekli maaşına yönelik yapılan zam oranı Bayram ikramiyelerine nasıl yansıyacak? Emekli İkramiyesine Yönelik Yeni Formül Tasarlanıyor! Bayram ikramiyeleri her yıl düzenli olarak 2018’den beri verilmeye devam ediyor. İkramiyelere yönelik iyileştirmeler üzerine konuşmalar sürerken yapılacak zamma yönelik bir formül ön plana çıkarıldı. Emeklilere yönelik ödenecek ikramiye için geçmiş dönemlerde dikkate alınarak yükseltilen ikramiye tutarında kullanılan yöntem ele alınabilir. Bu durumda yıllık enflasyon oranı üzerinden yeni bir rakam ortaya çıkacak. Bu durumda emekliler 1.500 TL'ye yakın Bayram ikramiyesine kavuşacak. Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatırılacak?

Emeklilerin Bayram öncesinde ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için sunulacak Bayram ikramiyesinin ilk ödemesi Ramazan Bayramı ile gerçekleşecek. Ramazan Bayramı öncesinde 2 Mayıs'ta hesapları yatırılmaya başlanacak olan emeklilik ikramiyesi için fiyat artışı üzerine yeni düzenlemeler yapılması planlanıyor. Emekli İkramiye Artışında Formül Belirlendi! İkramiye tutarını enflasyon fiyatları doğrudan etkiliyor. 2022 yılında belirlenmiş enflasyon oranı üzerinden emekli maaşına yönelik zam yapılmıştı. Emekli Bayram ikramiyesinde de bu oran üzerinden bir belirleme yapılması planlanıyor. Şu anda maddeye geçmemiş ancak alınan duyumlara göre geçtiğimiz yıl sonunda belirlenmiş yüzde 36.08'lik enflasyon oranı göz önünde bulundurularak Bayram ikramiyesine yansıması bulunacak. Sonuçta 1.100 TL değerinde ödemesi yapılan Bayram ikramiyesi fiyatlarında artış görülecek. Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak? Gelinen noktada konuşulanlar gerçekleştirilirse enflasyon oranındaki fark ile birlikte 1.100 TL tutarındaki ikramiye ödemeleri 1.496,88 TL'ye yükselecek. Bu durumda Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ödemelerinde elde edilen toplam rakam 2.993,76 TL'yi bulacak.

Şu anda emekliler için ödenen bayram ikramiyesi tutarı 1.100 TL. Herhangi bir zam söz konusu olmazsa hesaplara yatacak olan miktar bu olacak.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.