SON DAKİKA
Hava Durumu

Emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi! Emekli ikramiyesi ne kadar oldu? Emekli ikramiyesi ne zaman hesaba yatacak?

Haber Giriş Tarihi: 24.03.2022 12:45
Haber Güncellenme Tarihi: 24.03.2022 11:58
https://gazetebanka.com/
Emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi! Emekli ikramiyesi ne kadar oldu? Emekli ikramiyesi ne zaman hesaba yatacak?

Ramazan Bayramı’na günler kala emekliler ödemesi yapılacak Bayram ikramiyesini beklemeye başladı. Bu yıl ikramiye oranında iyileştirme yapılması bekleniyor. Dar gelirli ailelere yönelik bayram alışverişini kolaylaştıracak ikramiye tutarı merak edilmeye başlandı.

Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere iki kere ödemesi yapılan bayram ikramiyesi 2022 yılında zamlanıyor. Emekli ikramiye zammına karşı oluşan beklenti karşılanabilecek mi? En çok merak edilen soru bu oldu. Emeklilere yönelik Bayram ikramiyesinin tutarı resmi olarak belirlenmedi. Yapılacak toplantı sonrasında Bayram ikramiyesine yönelik bir iyileştirme yapılacak Emekli İkramiye Ödemesi Ne Kadar Olacak?
Emekliler için ödenmeye başlanacak Ramazan Bayramı ikramiyesi geçtiğimiz yıl 1100 TL olarak hesaplara yatırıldı. Bu yıl ise ödenmesi planlanan bayram ikramiyesi tutarı 4 farklı formül ile gündeme getirilecek. Bu formüller arasında en belirgini asgari ücret oranındaki artış ile emekli maaşına yönelik ikramiyenin zamlanması uygulanması.

Eğer bu formül hayata geçirilirse Ramazan Bayramı için 2000 TL, Kurban Bayramı için 2000 TL toplamda 4000 TL bayram ikramiyesi hesaplara yatırılacak. Yapılacak iyileştirmede dikkatleri çeken diğer formüller ise şöyledir; vergi oranına göre artış, enflasyon oranı, net asgari ücret oranı. Emekli İkramiyesi Hesaba Ne Zaman Yatacak?

Emeklilere yönelik bayram ikramiyesinin Ramazan Bayramı öncesinde yatırılması planlanıyor. Her yıl olduğu gibi Ramazan Bayramı’na bir hafta kala otomatik olarak hesaplara yatırılmaya başlanacak. Ancak net olarak ikramiyenin yatırılacağı tarih hakkında bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Geçtiğimiz yıl göz önünde bulundurulduğunda 2022 yılı için ödenmesi planlanan emeklilik ikramiyesinin 25 ile 29 Nisan arasında yatırılması öngörülüyor. Emekli İkramiyesi için Nereye Başvurulur? Emeklilik ikramiyesi için herhangi bir başvuruda bulunmak gerekmiyor. Yenilenen tutarın hesaplara yatırılmasından önce emeklilik işlemleri gerçekleşenler zamlı tutarı kullanarak ödeme alabilecek. Tüm emeklilerin emeklilik hesaplarına otomatik olarak belirlenen günde ücret yatırılacak. Emekli İkramiyesini Kimler Alabilir? Emekliler için ödenen bayram ikramiyesi belirli grupta yer alan kişilere ödeniyor. Emekli ikramiyesi alabilmek için şu şartları karşılamak gerekiyor:
 • SSK ya da BAĞ-KUR’dan emekliliği bulunmak
 • Emekli Sandığından emekliliği bulunma
 • Şehit ya da gazi olmak
 • Vazife ya da harp malullüğü aylığı alan er ya da erbaşlar
 • Ölüm aylığı talebinde bulunanlar
 • Şampiyonluk kazanmış sporcular
 • Kore gazileri
 • Kıbrıs gazileri
 • İstiklal savaşı gazileri
 • Nedeniyle zarara uğrayan siviller
 • Terör nedeni ile hayatını kaybedenlerin hak sahipleri
 • Şeref aylığı alan kişiler
 • Geçici köy korucuları
https://gazetebanka.com/emeklilere-ek-odeme-mujdesi-teb-emekli-musterilerine-5-250-tl-odeme-yapiyor/35539/
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.