SON DAKİKA
Hava Durumu

Elektrik Tüketim Desteği Hizmetinde Yeni Dönem! O Kişilerin Faturaları, Başvuruya Gerek Kalmadan Otomatik Olarak Ödenecek!

Haber Giriş Tarihi: 15.06.2022 03:14
Haber Güncellenme Tarihi: 14.06.2022 15:50
https://gazetebanka.com/
Elektrik Tüketim Desteği Hizmetinde Yeni Dönem! O Kişilerin Faturaları, Başvuruya Gerek Kalmadan Otomatik Olarak Ödenecek!

Ülke sınırlarımız içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için birçok farklı başlık altında sosyal yardım modeli geliştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni dönemde de hizmet vermeye hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda yeni bir duyuru daha yayınlayan bakanlık, hali hazırda hizmet kapsamı geniş olan elektrik tüketim desteği hizmetine ilişkin bir müjdeli haber verdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Elektrik Tüketim Desteği!

Geliştirdiği sosyal yardım modelleri ve sunduğu diğer avantajlı hizmetler sayesinde özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından yakından takip edilen kamu kurumlarından olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni dönemde de 20’yi aşkın başlık altında destek hizmeti sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda bakanlık tarafından hizmete açılan yardım modellerinden olan elektrik tüketim desteğine ilişkin, yeni bir gelişme yaşandığı duyuruldu.

Her ay, bakanlığın yardım hizmetlerine ilişkin güncel rakamları paylaşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz aylarda elektrik tüketim desteği hizmetinin kapsamının genişletildiğini ve kronik hastaların da ilgili destekten yararlanabileceklerini belirtmişti. Bu sayede çok daha fazla kişiye ulaştırılan yardım modeli, bir kez daha genişletildi.

Yapılan açıklamalara göre ihtiyaç sahibi olduğu için hali hazırda devletin nakdi yardımlarından faydalanan vatandaşların, herhangi bir başvuruda bulunmalarına gerek kalmadan, otomatik olarak elektrik tüketim desteği listesinde yer alan hak sahiplerinin arasına eklenecekleri bilgisi kaydedildi. Elektrik Tüketim Desteği Ne Kadar? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni dönem elektrik tüketim desteği tutarlarını şu şekilde belirledi:
  • Aylık 75 kWh elektrik tüketen 1-2 kişilik ailelere: 103 TL
  • Aylık 100 kWh elektrik tüketen 3 kişilik ailelere: 137,33 TL
  • Aylık 125 kWh elektrik tüketen 4 kişilik ailelere: 171,67 TL
  • Aylık 150 kWh elektrik tüketen 5+ kişilik ailelere: 206 TL
Elektrik Tüketim Desteği Başvurusu 2022 İhtiyaç sahibi olmasına rağmen herhangi bir yardım hizmeti almayan vatandaşlar, Sosyal Hizmet Müdürlükleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları veya e-devlet aracılığı ile yardım başvurusunda bulunabilirler.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.