SON DAKİKA
Hava Durumu

Elektrik kıtlığı arttı! Devlet başkanı bu durumdan kendini sorumlu tuttu ve halkından af diledi

Haber Giriş Tarihi: 18.03.2022 12:07
Haber Güncellenme Tarihi: 18.03.2022 12:08
https://gazetebanka.com/
Elektrik kıtlığı arttı! Devlet başkanı bu durumdan kendini sorumlu tuttu ve halkından af diledi

Devletler küresel ekonomik krizin ulaştığı noktada zor günler yaşıyor. Bu durum halka hizmet sunan farklı kalemlerden oluşan sektörlere olumsuz olarak yansıyor. Bu durum özellikle elektrik ve yakıt ürünlerine yönelik olarak daha fazla problem olmaya başladı. Öte yandan Nijerya'da hem petrol hem de elektrik yönüyle beklenen talep karşılanmıyor. Gelinen noktada Nijerya Devlet başkanı Muhammet Buhari yazılı bir açıklama ile halkından özür diledi.

Nijerya petrol yatakları yönüyle zengin bir coğrafyaya sahipti. Ancak geçtiğimiz aylarda farklı bir ülkeden petrol talep etmesi ülkesinde Petrol kıtlığını beraberinde getirdi. Bu durumdan rahatsız olan halkın elektrikte ve yakıtta kıtlık yaşamaya başlaması devlet başkanı Muhammed Buhari'yi derinden etkiledi. Elektrik ve yakıtta yaşanan aksaklık nedeni ile Buhari, yazılı açıklama ile halkına seslendi. Buhari, Elektrik ve Yakıt için Yeni Çözümler Üretiyoruz! Nijerya Devlet başkanlığı adına sözcük yapan Garba Shehu yazılı bir açıklama ile durumu güncelledi. Devlet başkanı Muhammet Buhari'nin rahatsızlanarak rutin sağlık kontrolünü gerçekleştirebilmek için İngiltere'ye gittiği açıklandı. Bu süreçte Buhari ülkede yaşanan işletmeler üzerindeki ekonomik baskı ve yakıta yaşanan probleme yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında: “Sürece yönelik beklenen yardım yolda. Çok yakında problemi halledeceğiz. Yaşanan bu durum için toplumun bütün kesimlerinden özür diliyorum” diyerek sözlerini ifade etti. Düşük Voltajlı Elektrik Problemini Halledeceğiz!

Nijerya son zamanlarda elektrik ve yakıt yönüyle buhranlı bir süreç geçiriyor. Elektrikte yaşanan soruna da değinerek elektriğin bazı bölgelerde daha düşük voltaj ile iletilmesindeki sebebin; tam sistem çökmesinden kaynaklandığını ayrıca ifade etti. Elektrikte yaşanan bu aksaklığın giderilebilmesi için çalışmaların ivedi bir şekilde başlatıldığı da konuşmasına eklendi. Petrol Zengini Ülkede Petrol Kıtlığı Yaşanıyor! Ülkede geçtiğimiz aylarda petrol büyük bir sorun haline gelmişti. Nijerya, petrol yönüyle zengin yataklara sahip bir yerdi. Ancak geçtiğimiz ay Belçika'dan kalite yönüyle daha düşük olan bir petrol ithalatı gerçekleşti. Düşük kaliteli bu petrolün araçlara yönelik hasara neden olması talebi azalttı. Bu durum ülkede beklenmeyen bir yakıt kıtlığına neden oldu.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.