SON DAKİKA
Hava Durumu

Elektrik elektronik mühendisi açıkladı: Akıllı televizyonların o özellikleri, elektrik faturalarını 270 TL artırıyor!

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2022 21:14
Haber Güncellenme Tarihi: 13.05.2022 16:49
https://gazetebanka.com/
Elektrik elektronik mühendisi açıkladı: Akıllı televizyonların o özellikleri, elektrik faturalarını 270 TL artırıyor!

Son dönemlerde artan enerji fiyatlarına karşın elektrik faturası tutarlarının kontrol edilebilir olduğuna dikkat çeken Elektrik- Elektronik Mühendisi Kerem Çilli, prizde olsalar dahi elektrik tüketimi yapan ürünleri açıkladı. Şarj Adaptörleri ve Monitörler Faturaları Yükseltiyor!


Elektrik- Elektronik Mühendisi Kerem Çilli, elektrik faturalarını yükselten araçları açıkladı. Mühendis Çilli tarafından yapılan tespitlere göre laptop şarj adaptörleri, 18 inch monitörler, kahve makineleri ve yazıcılar, fişte durdukları süre boyunca elektrik tüketimlerini arttıran araçlar arasında gösterildi.

Çilli, yapmış olduğu hesaplamalara göre belirtmiş olduğu araçların boşta durdukları zaman bile elektrik tüketimi yaptıklarını ve ilgili tüketimlerin makineden makine göre değişmek ile birlikte, ay sonunda elektrik faturalarına +1- 1,5 TL civarında ek tutar yansıttıklarını ifade etti. Dekoderlere Dikkat!
Boşta durduklarında dahi elektrik tüketimi gerçekleştiren ürünlere dair açıklamalarda bulunmaya devam eden Elektrik- Elektronik Mühendisi Kerem Çilli, özellikle maç yayınları yapan dekoderlere dikkat çekti. Açıklamaları esnasında ilgili dekoder ürünlerinin 8,5 watt standby konumlu güç tüketimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Kerem Çilli, cihazın sürekli prizde olmasının aylık fatura tutarına 12- 13 TL civarında ek maliyet yansıttığını belirtti. Çilli bu hesabın, yıllık 150 TL’nin çöpe gittiğinin bir göstergesi olduğunu vurguladı. Akıllı Televizyon Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler!
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte nerede ise her birimizin evinde baş köşeye oturan akıllı televizyonlara yönelik de açıklamalarda bulunan Mühendis Kerem Çilli, akıllı televizyonlarda bekleme moduna geçilse dahi elektrik tüketimi yapılmasına sebep olan bazı özelliklerin bulunduğunu ifade etti. Örnek olarak 55 inch bir televizyonun 15 watt elektrik tüketimi yaptığını belirten Kerem Çilli, bu hesaba göre 7/ 24 prizde kalan akıllı televizyonun elektrik faturalarını yılda 270 TL tutarında arttırdığına dikkat çekti.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.