SON DAKİKA
Hava Durumu

Eğitim masrafları yüzünden çocuğunu okutmakta güçlük çeken ebeveynlere müjde: 2 kamu bankası, 1 özel banka eğitim desteklerini açıkladı!

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2022 09:47
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2022 09:47
https://gazetebanka.com/
Eğitim masrafları yüzünden çocuğunu okutmakta güçlük çeken ebeveynlere müjde: 2 kamu bankası, 1 özel banka eğitim desteklerini açıkladı!

Giderek pahalılaşan hayat şartları, okul çağında olan çocuğa sahip ebeveynlerin de bütçesini direkt olarak etkiledi. Ekonomi piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmelerin, eğitim masraflarını arttırması, ailelerin çocuklarını okutmakta güçlük çekmesine sebep oldu. Bu noktada ebeveynlerin yüzünü bir nebzede olsa güldürecek olan destek haberi, 2 kamu bankası ve 1 özel bankadan geldi.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Türkiye İş Bankası, yeni dönemde sunacakları eğitim desteklerini, resmi internet siteleri aracılığı ile ilan ettiler. Ziraat Bankası Eğitim Kredisi 2022

Kamu bankalarından biri olarak hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası, sene başından itibaren çeşitli alanlarda geliştirmiş olduğu destek kampanyaları ile adından söz ettirmeyi başarmıştı. Banka, bu kez de artan eğitim masraflarına karşın çocuklarını okutmakta güçlük çekmeye başlayan aileler için müjdeli haberi verdi.

Ziraat Bankası, yeni dönem eğitim kredisi için azami vade sayısını 36 ay, aylık faiz oranını ise yüzde 1,79 olarak belirledi. Bu veriler ışığında hizmetten 10 bin TL tutarında destek almak isteyen vatandaşların ödeyecekleri aylık taksit tutarı, 401,75 TL olarak hesaplandı. Halkbank Eğitim Kredisi 2022 Halkbank da yeni dönemde artan eğitim masraflarından ötürü ailelere eğitim desteği vereceğini açıklayan kamu bankalarından biri oldu. Banka, söz konusu hizmeti için azami vade sayısını 36 ay, aylık faiz oranını ise yüzde 1,63 olarak belirledi. Bu veriler ışığında hizmetten 50 bin TL tutarında destek almak isteyen vatandaşların ödeyecekleri aylık taksit tutarı, 1.947,81 TL olarak hesaplandı. İş Bankası Eğitim Kredisi 2022 Özel bankalardan biri olarak hizmet vermeye devam eden İş Bankası, eğitim kredisi için azami vade sayısını 36 ay, aylık faiz oranını yüzde 1,95 olarak belirledi. Bu veriler ışığında hizmetten 10 bin TL tutarında destek almak isteyen vatandaşların ödeyecekleri aylık taksit tutarı, 414,07 TL olarak hesaplandı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.