SON DAKİKA
Hava Durumu

Dev yatırım firmasının yöneticisinden ilginç BTC yorumu geldi: Şu anda çok ucuz!

Haber Giriş Tarihi: 18.08.2022 20:37
Haber Güncellenme Tarihi: 18.08.2022 16:54
https://gazetebanka.com/
Dev yatırım firmasının yöneticisinden ilginç BTC yorumu geldi: Şu anda çok ucuz!

Kripto para piyasalarında yeni hafta yükselişlerle başlamış ve Bitcoin (BTC) 25 bin dolar seviyesinin hemen üzerini görmüştü. Ancak hafta içinde gelen geri çekilmeler ile Bitcoin bir kez daha 23 bin dolar ile 25 bin dolar aralığında fiyat sıkışıklığı yaşamaya başlamış ve dengelenmişti. Genel olarak hafta içinde hafif düşüş hareketliliği görülen kripto paralarda Perşembe günü yeniden yukarı yönlü hafif ataklar görülmeye başladı.

SON DAKİKA HABERLERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: GOOGLE NEWS

Piyasalarda görülen bu hareketlikte küresel yatırım firması Fidelity’nin global makro finans yöneticisi Jurrien Timmer’dan Bitcoin fiyatına ilişkin kritik bir yorum geldi. Bitcoin’i değerlendiren Timmer, Bitcoin’in şu anda olması gereken fiyattan daha ucuz bir seviyede olduğunu öne sürdü. Öte yandan Timmer, Bitcoin alanların hala uzun vadeli yatırımcılar olduğunu da ifade etti. ETH AĞI İLE BTC AĞINI KIYASLADI Dev küresel varlık yönetim şirketi Fidelity’nin global makro finans yöneticisi olan Jurrien Timmer, Twitter üzerinden uzun bir açıklama ile kripto para piyasalarını değerlendirdi. Bitcoin fiyatının şu anda olması gerekenden daha ucuz olduğunu ve Bitcoin alımlarına devam eden kitlenin de hala uzun vadeli yatırımcılar olduğunu ifade eden Timmer, bir diğer yandan Ethereum (ETH) ağına ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Timmer, Bitcoin’de hala uzun vadeli yatırımcıların devrede olduğunu ancak Ethereum ağında Bitcoin ağından daha hızlı görülen büyümeye rağmen bunun karşılığının alınamadığını ifade etti. Bir noktada Ethereum ağı ile Bitcoin ağını kıyaslayan Timmer, Bitcoin’i daha pozitif bir konuma yerleştirdi. “SEVİYE 2014’TEKİ İLE AYNI” Jurrien Timmer konuya ilişkin değerlendirmesinde “Eğer Bitcoin benimsenme eğrisi teorisine inanıyorsanız, yani daha önceki S-eğrilerinin büyümeye devam edeceği fikrindeyseniz, o zaman Bitcoin'in bu seviyelerde ucuz olduğunu düşünmek mantıklıdır” sözlerini dile getirdi.

SON DAKİKA HABERLERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: GOOGLE NEWS

Timmer, şu anda Bitcoin ağı ile Bitcoin fiyatı arasındaki orana bakıldığında seviyenin 2014 yılındaki ile aynı olduğunu ve aynı zamanda Bitcoin ağının büyümeye devam ettiğini belirtti. Burada kendisi için ayırt edici farkında benimsenme eğrisinin gittiği yol olduğunu ifade eden Timmer, “Bitcoin fiyatı şu anda öngörülen ağ büyüme eğrisinin altında bulunuyor” sözlerini dile getirdi. “BU DÖNEMDE KİM BİTCOİN ALIYOR?” Açıklamalarının devamında Timmer, Bitcoin’in “Altının erken gelişmiş kardeşi” olma ihtimalini de değerlendirdi. Olaya bu açıdan bakıldığı zaman konunun Bitcoin fiyatına altın tarafından bakarak ele alınması gerektiğini belirten Timmer, “Teknik olarak yakın zamandaki satışlar, son yılların en büyük aşırı satış şartlarını oluşturdu” dedi.

Timmer ayrıca kendisine ve takipçilerine “Peki bu dönemde kim Bitcoin alıyor?” sorusunu sordu ve görünüşe göre bu alıcıların turistler ve kısa vadeli yatırımcılar olmadığını belirtti. Bitcoin sayısının son dönemde neredeyse hiç değişmediğini belirten ancak Hodler sayısının artmaya devam ettiğini ifade eden uzman isim, “En az 10 yıldır tutulan Bitcoin’lerin toplam arza göre oranı yüzde 13” ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA HABERLERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: GOOGLE NEWS
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.