SON DAKİKA
Hava Durumu

Dev araştırma sonuçlandı! Metaverse piyasası 2030'da hangi konumda olacak? Bugün yatırım yapanlar bu süreçte kazanç sağlayabilecek mi?

Haber Giriş Tarihi: 10.03.2022 17:05
Haber Güncellenme Tarihi: 10.03.2022 17:05
https://gazetebanka.com/
Dev araştırma sonuçlandı! Metaverse piyasası 2030'da hangi konumda olacak? Bugün yatırım yapanlar bu süreçte kazanç sağlayabilecek mi?

Kripto para piyasaları, Aralık 2020’de Bitcoin’in (BTC), o zamana kadarki tarihi zirve seviyesi olan 20 bin dolar barajını aşması ile birlikte hızla yükselişe geçti ve bu yükseliş 2021 genelinde de devam etti. Gelen yükselişler neticesinde Bitcoin 69 bin dolarlık yeni zirvesi ile tanışırken, kripto paralarla birlikte birçok yeni sektör de yoğun ilgi ve taleplerle popülarite kazanmaya başladı. Bu alanlardan biri olan Metaverse evreni ile ilgili ortaya koyulan çalışmalarda, Metaverse piyasasının 2030 yılında nerede olabileceğine ilişkin çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Metaverse Piyasası 2030’da Nerede Olur?

Kripto para piyasaları 2021 yılında fazlasıyla popüler hale geldi ve kriptoların kazandığı bu popülarite, NFT (non fungible token), merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü ve Metaverse evreni gibi alanlara da yansıdı.

Son dönemlerde hemen hemen herkesin en az bir kez merak edip araştırdığı ve birçok kişinin yatırımlarla giriş yaptığı Metaverse piyasasına ilişkin çarpıcı sonuçlar içeren bir çalışma yürütüldü. Araştırma şirketi Grand View Research (GVR) yürütülen çalışmada, Metaverse piyasasının 2030’da nerede olabileceğine ilişkin raporlar paylaşıldı. Araştırma Sonuçları Beklentileri Ortaya Koydu GVR tarafından yürütülen çalışmanın raporlarına göre Metaverse piyasası 2030 yılında 678,8 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşacak. 2021 yılı için Metaverse piyasasının ulaşacağı piyasa değerinin maksimum 38,85 milyar dolar olacağı tahmin ediliyordu. Ayrıca Metaverse piyasası ile ilgili, 10 yıl içinde beklenen “birleşik yıllık büyüme” oranı (CAGR) tahminleri de %39,4 seviyesindeydi.

GVR tarafından sunulan rapor, Metaverse piyasasında Fortnite, Roblox, Minecraft’ın yanında Decentraland ve The Sandbox’un öne çıkacağını öngörüyor. Raporda yer verilen ve merkezi olmayan bu projelerin tümünde şu anda toplamda 600 milyonu aşan aylık aktif kullanıcı bulunuyor. Son dönemlerin artan popülaritesi ile dikkatleri çekmeye devam eden Metaverse piyasası, yatırımcıları “yüksek kazanç” beklentileri ile cezbediyor.

Gazetebanka.com adresi yatırım tavsiyesi vermez. Haberlerin kaynağı kurumların açıklamalarıdır.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.