SON DAKİKA
Hava Durumu

Dar Gelirli Ailelere Eğitim Desteği Müjdesi! Çocuk Başına 1600 TL Eğitim Ödemesi Yatırılmaya Başlandı.: Başvuru İçin Son Günler Yaklaşıyor!

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2022 02:06
Haber Güncellenme Tarihi: 26.05.2022 14:11
https://gazetebanka.com/
Dar Gelirli Ailelere Eğitim Desteği Müjdesi! Çocuk Başına 1600 TL Eğitim Ödemesi Yatırılmaya Başlandı.: Başvuru İçin Son Günler Yaklaşıyor!

Çocuklarının eğitim masraflarını karşılamakta zorluk çeken ailelere yönelik müjdeli haber devletten geldi. Her çocuk başına öğrenci yardım ödeneğinden yararlanılabilecek. Başvuru yapan ailelerin hesabına her çocuk için 1600 TL yatırılacak.

Sosyal devlet anlayışı kapsamında devletin dar gelirli ailelere yönelik sunduğu yardımlara bir yenisi daha eklendi. Okul masraflarını karşılayabilmek için devlet destekli eğitim ödeneği okul kademesi fark etmeksizin 25 yaşına kadar olan çocuklara verilecek. Sosyal ve ekonomik destek kampanyası kapsamında çocuk başına 1600 TL ödeme yapılacak. Eğitim Ödeneğinden Kimler Yararlanabilir?

Eğitim yaşantısında hayat şartlarını eşit hale getirebilmek için dezavantajlı konumdaki bölgelerde bulunan çocuklara yönelik başvuru yapan ailelere devlet 1.600 TL ödeme yapacağını duyurdu. 7 ile 25 yaş arası çocuklar bu destekten yararlanabilecek. Mayıs ayı içerisinde destek tutarı hesapları yatırılmaya başlandı. Destek Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından yürütülüyor. Eğitim Ödeneği Desteği Son Başvuru Tarihi Zor durumda olan ailelerin çocuklarına ödenecek eğitim desteği için son günler yaklaşıyor. Başvurular Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılabilir. 31 Mayıs günü tamamlanacak olan başvuru süreci için hem sosyal hem de psikolojik destek verileceği açıklandı. Eğitim Desteği Başvuru Şartları Nelerdir?

Devlet destekli eğitim ödeneğinden yararlanabilmek için belirli başvuru şartlarını karşılamak gerekiyor. Yalnızca öğrenci çocuğu olan aileler için geçerli olacak bir ödemedir. Her çocuk için ayrı ayrı başvuru yapılarak bu tutar alınabilecek başvuru şartları şunlardır:
  • Hane içinde yaşayan kişilerin kişi başına düşen gelirin asgari ücretin dörtte birinden az olması gerekiyor
  • Belirlenmiş gelir göz önünde bulundurularak tüm kademelere yönelik başvuru yapacak öğrenciye 1600 TL ödeme yapılacak
  • Ödemeler Kaymakamlık ve Belediyeler tarafından da ek yardım olarak alınabilecek
  • 31 Mayıs 2022 tarihine kadar başvurunun gerçekleşmesi gerekiyor
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.