SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Yayınlandı: AFAD Yapılandırıldı, 544 Kadro İhdas Edildi!

Haber Giriş Tarihi: 10.06.2022 23:19
Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2022 11:22
https://gazetebanka.com/
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Yayınlandı: AFAD Yapılandırıldı, 544 Kadro İhdas Edildi!

2018 yılında yayınlanan resmi karar ile birlikte İçişleri Bakanlığı’na bağlanmış olan AFAD, ülke sınırları ve sınırlarının ötesinde yaşanan tüm afet olaylarının sebep oldukları yıkımları tamir etmek amacı ile var gücü ile çalışmaya devam ediyor. Deprem, sel, erozyon ve daha pek çok duruma karşı vatandaşların yanında yer alan ve onlara yardım eli uzatan kamu kurumu, afetzedelere birçok farklı başlık altında da yardım hizmeti sunuyor.

Ülkemiz açısından oldukça önemli olan bir kurum olarak hizmetlerine devam eden AFAD’a ilişkin, yeni bir karar açıklandı. “Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Merkez Teşkilatının Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” yeni gün itibari ile Resmî Gazete’de yayınlanarak, yürürlüğe girdi. Yapılandırma Kararı Verildi
Acil durum, afet müdahale, riskli bölgelerin saptanması, risk raporlarının oluşturulması, risk durumunun güncellenmesi, risklere karşı tedbir alınması, uygun strateji kararlarının verilmesi ve daha çok pek çok başlık altında görevlendirilmiş olan kamu kurumu AFAD, yeni dönemde de hizmetlerine tüm hızı ile devam ediyor. Bu kapsamda kurumun geliştirilmesi ve buna bağlı olarak da daha iyi hizmet vermesinin sağlanması amacı ile yeni bir karar alındığı açıklandı. Yeni yapılandırma kararı, Resmi Gazete’de yayınlandı. Yapılandırma İçeriği Belli Oldu!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayınlanmış olan “Bazı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde Değişiklik Yapılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” kapsamında kurumun yapılandırılmasına karar verildi. Yeni karara göre kurumun merkez teşkilatlarının yapılandırılmasına, bazı başkanlıkların genel müdürlüklere dönüştürülmesine ilişkin bilgi kaydedildi.

Yeni karar ile birlikte Afetlere Müdahale Genel Müdürlüğü, Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürlüğü, Barınma ve Yapım İşleri Genel Müdürlüğü, Rehberlik ve Denetim Başkanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Dış İlişkiler Daire Başkanlığı kuruldu. Kadro İhdası Yayınlandı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayınlanan karara göre AFAD’ın yapılandırılma kararı ile birlikte, kuruma ilişkin kadro ihdası da gerçekleştirildi. Buna göre kurumun merkez teşkilatına 249, taşra teşkilatına ise 295 kadro ihdası gerçekleştirildiği bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.

BİZLERİ FACEBOOK, INSTAGRAM VE TWITTER KANALLARIMIZDAN TAKİP EDEREK EKONOMİ VE PARA PİYASALARINA AİT TÜM GELİŞMELERİ ANINDA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.