SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeli Haberi Verdi! Türkiye Aile Desteği Kapsamında 15 Milyar Liralık Destek Paketi Açıklandı!

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2022 20:14
Haber Güncellenme Tarihi: 08.06.2022 14:18
https://gazetebanka.com/
Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeli Haberi Verdi! Türkiye Aile Desteği Kapsamında 15 Milyar Liralık Destek Paketi Açıklandı!

İhtiyaç sahibi aileler için yapılan sosyal yardımlara ek bütçe çıkarıldığı müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşın yüzünü güldürdü. Türkiye Aile Destek Programına 15 milyar liralık ek bütçe çıkarıldığını belirten Cumhurbaşkanı vatandaşa hayırlı olsun dedi.  Uzun yıllardın yapılan sosyal yardımlara bir yenisini daha eklediklerini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan aile destek programına ek bir müjde daha verdi. Sunulan paket kapsamında net bir rakam söylenmese de ihtiyaca göre 1.000 TL ile 2.000 TL arasında nakit yardımı yapılacağı tahmin edilmekte. İşte Türkiye Aile Desteği Programının bütün ayrıntıları… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son açıklamalar ile milyonlarca vatandaşın yüzünü güldürdü. Yaptığı açıklamalarda sosyal devlet anlayışının gerekliliği doğrultusunda düzenlenen yeni yardım programının müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen yıl yapılan yaklaşık 98 milyar liralık sosyal yardım projesine ek bütçe çıkarıldığı müjdesini verdi. Bu yıl sosyal yardım bütçesinin arttırılacağını belirten Erdoğan Türkiye Aile Desteği Programına yeni 15 milyar liralık paketin daha eklendiğini belirtti.

Gelişen ve büyüyen ülkemizin refah seviyesini yükseltmeyi hedeflediklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ihtiyaç sahibi vatandaşın hem dijital ortamdan hem de vakıflar aracılığı ile bu yardıma haziran ayının üçüncü haftası itibarı ile ulaşabileceğini bildirdi. Başlatılan yardımların ilki kurban bayramından önce yapılacağı müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan yıl içinde yardımların devam edeceğini sözlerine ekledi. Destek programına ek bir müjde daha veren Cumhurbaşkanı Milli Eğitim Bakanlığına bağlı anaokulları ve anasınıfına kayıt yaptıran ailelere de bir sonraki eğitim yılında destek programı oluşturulacağı müjdesini verdi. Son bir yılda sosyal yardım almayan ailelere çocukları için destek verileceği haberini veren Cumhurbaşkanı bu yardım için başvuruya gerek olmadığını da sözlerine ekledi. Başvurular Ne Zaman Başlayacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Aile Destek Paketi Programına başvurular haziran ayı itibari ile başlıyor. Haziranın üçüncü haftasından sonra yardımlar başvuru yapılabileceği bildirildi. İhtiyaç sahibi aileler dijital ortamlarda destek programına başvuru yapabilecekler. Yardım İçin Nereye Başvuru Yapılacak? Düzenlenen Türkiye aile desteği projesi kapsamında ihtiyaç sahibi aileler e-devlet üzerinden başvuru yapabilecekler.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.