SON DAKİKA
Hava Durumu

Çin'in dev teknoloji gücü Huawei Türkiye projesini duyurdu: “Her şey hazır zamanı geldiğinde Türkiye'de üretim merkezi kuracağız!”

Haber Giriş Tarihi: 30.09.2022 12:54
Haber Güncellenme Tarihi: 30.09.2022 12:15
https://gazetebanka.com/
Çin'in dev teknoloji gücü Huawei Türkiye projesini duyurdu: “Her şey hazır zamanı geldiğinde Türkiye'de üretim merkezi kuracağız!”

Teknoloji devi Huawei Türkiye'de üretim planlamalarına başladı. Şirketin müdürü Allen Yao: “Türkiye'ye geldiğim ilk günden itibaren burada üretimi yapılmasına yönelik planlamalara başlamıştık. Zamanı geldiğinde ve önümüzdeki planlama hazır olduğunda üretim merkezi kuracağımızı düşünüyorum” yorumunda bulundu.

Huawei “Türkiye Tüketici Elektronik Grubu Ülke” müdürü Allen Yao: “Planlamalarımıza başladık. Aday olarak seçilecek lokasyona yönelik bazı yerlere ziyarette bulundum. Bu konuda analizler yapmayı sürdürüyoruz ve zamanı geldiğinde Türkiye'de bir üretim merkezi kuracağımızı düşünüyorum” yorumunda bulundu. “AKILLI TV SATIŞINA BAŞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUZ!”

Yao: “Akıllı saat konusunda Türkiye'de 1. sıraya yerleştik. Pazar payını artırmayı hedefliyoruz ve ilerleyen dönemde akıllı televizyon satışına da başlamak istiyoruz” dedi.

Çinli teknoloji devi Huawei Türkiye'de yatırıma yönelik planlamalarını sürdürüyor. Konu üzerine müdür Yao, Türkiye'de yapılacak üretim ve planlamalara yönelik birkaç fikir paylaşımında bulundu. 1.5 yıldır Türkiye'de görevde olduğunu ifade eden Yao: “Burada çalışmaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Avrupa'da da çalıştım. Türkiye'yi Avrupa ve Asya'nın bir karışımı olarak görmekteyim” yorumunda bulundu. “TÜRKİYE İŞBİRLİĞİ KONUSUNDA İLK 10 ÜLKE ARASINDA YERİNİ ALIYOR!” Türkiye Huawei cihaz işbirliği konusunda ilk 10 ülke arasında yerini alıyor. “Burası oldukça büyük bir ülke. Huawei olarak tanıttığımız her bir ürün Türkiye'de büyüyen oldukça iyi işlerimizin bir göstergesi olduğunu da farkındayım. Temelde bakıldığında Türkiye genelindeki işlerden oldukça memnunum” dedi. Türkiye'de yapmak istediği yatırım planları olduğunu ifade eden Yao:

“Türkiye'de işi daha istikrarlı, pazarlama ve perakende sektöründe yatırımın daha üst düzeyde olabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Net olarak bir rakam vermem mümkün değil ancak son birkaç yıldır pazarlama ve perakende sektöründe Türkiye'de oldukça büyük bir bütçe ayırmakta olduğumuzu söylemeliyiz” dedi. “HUAWEİ ÜRETİM MERKEZİ KURMAYI DÜŞÜNÜYORUZ!” “Huawei Türkiye'ye yoğun yatırım yapıyor” diyen Yao: “12 yıl önce burada bir arge merkezi kurmuştuk. Bu merkezde binden fazla çalışanımız bulunuyor. Son 12 yıllık süreçte ise Türkiye Ar-Ge merkezi yönü ile 200 milyon dolardan fazla yatırım yapıldı ve bu yatırımlara devam ediliyor. Her yıl Türkiye'ye oldukça yüklü yatırımlar yapılıyor. Türkiye bizim için oldukça önemli” dedi.

Müdür Yao konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi: “Lokasyon olarak tercih edilebilecek bazı yerleri ziyaret ettin. Planlamalarımız devam ediyor. Bir yol haritası benimsiyoruz. Burada bir üretim merkezi kurmayı düşünüyoruz. Türkiye'den ve diğer Avrupa ülkelerinden ürün satışı yapılacak. Türkiye'nin jeopolitik konumunun önemini biliyor ve değerlendiriyoruz. Gelecekte daha farklı planlarımız olacak” dedi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Gazetebanka.com'da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.