SON DAKİKA
Hava Durumu

Çin Bitcoin Karşıtlığında Vites Yükseltiyor! “Değeri Sıfıra Gidebilir, Uzak Durun”

Haber Giriş Tarihi: 24.06.2022 03:12
Haber Güncellenme Tarihi: 23.06.2022 19:19
https://gazetebanka.com/
Çin Bitcoin Karşıtlığında Vites Yükseltiyor! “Değeri Sıfıra Gidebilir, Uzak Durun”

Çin Bitcoin Karşıtlığında Vites Yükseltiyor! “Değeri Sıfıra Gidebilir, Uzak Durun”. Kripto para piyasaları Mayıs 2022’de Terra blok zincirinde görülen krizle büyük bir gerileme yaşamış ve ardından toparlanma sürecine girmişti. Ancak daha sonra 13 Haziran 2022 itibariyle piyasalarda bir kez daha büyük çaplı bir gerileme yaşandı ve bu süreçte Bitcoin (BTC) 17 bin dolar bandına kadar geri çekildi.

Çin Bitcoin Karşıtlığında Vites Yükseltiyor! “Değeri Sıfıra Gidebilir, Uzak Durun”

Bitcoin’in derin darbeler aldığı bu süreç, akıllara Mayıs 2021 dönemini getirdi. Hatırlanacağı üzere söz konusu dönemde de Çin’in kripto paraları ve madencilik hizmetlerini yasaklama çalışmaları ile birlikte piyasalarda büyük çaplı bir düşüş yaşanmıştı. Çin’de kripto para karşıtlığı hız kesmeden devam ederken, Çin’den Batı’ya karşı sert bir suçlama geldi. Çin’de “Kripto Karşıtlığı” Propagandaya Dönüştü
Çin Resmi Ulusal Medyası, ülkedeki kripto paralara yapılan yatırımları caydırmak için Bitcoin’in sıfır dolara kadar düşebileceği konusunda uyarılarda bulunuyor. Çin hükümetinin kripto para yatırımcılarını Bitcoin’in sıfıra doğru gittiği konusundaki uyarıları artık ülkede propaganda hâklini aldı. Ülkede İngilizce yayın yapan South China Morning Post (SCMP) gazetesi, 22 Haziran tarihinde Çin’in ulusal medya ajansı Economic Daily’nin insanları “Bitcoin’in kaosa sürüklediği” konusunda uyarılarda bulunduğunu yazdı. SCMP’ye göre kriptolara yatırım yapmak, manipülasyon ve volatilite nedeniyle mantık dışı.

Çin Bitcoin Karşıtlığında Vites Yükseltiyor! “Değeri Sıfıra Gidebilir, Uzak Durun” Çin Batı’yı Karşısına Mı Aldı?
Geçtiğimiz Temmuz ayında Çin hükümeti Bitcoin madenciliğini tamamen yasaklamış ve ülke çapında bu alandaki çalışmaların tamamını merkez bankası dijital parası (CBDC) için kullanmaya başlamıştı. Tüm kripto para işlemlerini de Eylül 2021’de yasaklayan Çin, 2018 yılında yabancı kripto para borsalarının ülke içindeki faaliyetlerini de yasaklamıştı. Çin’in, Bitcoin’in sıfıra inebileceği konusunda yaydığı haberler, uluslararası basında “Batı’ya karşı sert suçlama” olarak değerlendirildi.

Çin Bitcoin Karşıtlığında Vites Yükseltiyor! “Değeri Sıfıra Gidebilir, Uzak Durun”

Öte yandan Çin’in aksine İngiltere Merkez Bankası (BoE), her ne kadar ayı piyasası görülüyor olsa da kripto para projeleri arasından sağlam olanların gelecekte çok daha güçlü olabileceğini söyleyerek olumlu bir açıklamada bulundu.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.