SON DAKİKA
Hava Durumu

Çalışmadan para kazanmak onunla mümkün oldu! Yeni para kazanma yönteminin sırrı neydi?

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2022 12:01
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2022 12:01
https://gazetebanka.com/
Çalışmadan para kazanmak onunla mümkün oldu! Yeni para kazanma yönteminin sırrı neydi?

Yıllardır herkesin aradığı para kazanma yöntemini Japonya'nın Tokyo kentinde yaşayan bir kişi gerçekleştirdi. Yaklaşık 4 yıldır hiçbir şey yapmadan para kazanmayı başarabilen Shoji adındaki adam hayatımdan oldukça memnun.

Japonya'nın Tokyo kentinde yaşamını sürdüren 38 yaşındaki Shoji Morimoto hiç kimsenin denemeye dahi kalkamayacağı yeni bir kazanç kapısı oluşturdu. Küçüklüğünden beri ailesi tarafından hiçbir şey yapmaması yakınmalarını duyan Shoji bu durumu iş hayatına uygulama kararı aldı. Euronics tarafından derlenen habere göre Morimoto yaklaşık 4 yıldır boş zamanlarını hiçbir iş yapmadan geçiriyor. Vermiş olduğu ilan üzerinden kendisini bulan müşterileri kendini kiralayarak hiçbir şey yapmama koşuluyla saat üzerinden kazanç sağlıyor. Morimoto Nasıl Para Kazanıyor?

2018 yılında Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile ilk defa bu girişime adım attı. Temelde yalnızca müşterilerle vakit geçirip hiçbir şey yapmamak para kazanmasını sağlıyor. Morimoto ile yapılan röportajda bu ilginç iş koluna dair daha detaylı açıklama yapma fırsatı sağlandı. Morimoto konuşmasında: “Kendimi hiçbir iş yapmamak koşulu ile anlaşma sağladığım kişilere kiralıyorum. Bunun için herhangi bir özel çaba sarf etmiyorum. Konuşmayı dahi kendim başlatmıyorum. Yalnızca kısa olan konuşmalara yanıt vermeye çalışıyorum.” açıklamasında bulundu. Ülkedeki Yalnızlık Bunalımları Bu İşi Cazip Hale Getiriyor! Morimoto konuşmasında farklı tekliflerde aldığını ilave ederek: “4 yıldır pek çok kişi konuşmanın dışında arkadaş olmak, beni ziyaret etmek ya da uygunsuz poz vermemi isteyebiliyor. Bunları kibarca reddediyorum.”

Morimoto’nun yaptığı bu iş her ne kadar ilginç gelse de Japonya'da açıklanan intihar vakaları önlenemez bir durumda. İnsanların yalnızlıktan kaynaklı bunalımlara girişi ve intihara meyil etmelerini engellemek için Yalnızlık Bakanlığı kurulduğu da biliniyor. Japonya'da yalnızlık sorunsalı önemli bir toplumsal problem haline gelmiş durumda. Alışveriş Merkezinde Yemeğe Eşlik Ederek 75 Euro Kazandı! Morimoto tarafından başlatılan farklı girişim Twitter hesabında 250 binden fazla kişiye ulaşmasını sağladı. Medyanın da ilgisini çeken bu durum Morimoto’ya göre başarılı bir girişim olarak adlandırılıyor. Morimoto Washington post gazetesi ile yaptığı son röportajında kapsamını biraz daha genişletti. En son yaptığı iş alışverişi alışveriş merkezinde yalnız başına yemek yiyen bir öğrenciye eşlik etmek oldu. Yemek sırasında herhangi bir şekilde konuşma ya da bakışma yaşanmıyor. Sadece karşısında oturarak yemeğin bitmesini bekliyor ve bununla birlikte hem yol masraflarını hem de yemek masraflarını yine karşı taraf karşılıyor. Bir yemek seansının ücreti 75 euroyu buluyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.