SON DAKİKA
Hava Durumu

Çalışanlara ve yurtdışında işçi çalıştıran işletmelere müjde: Bin TL'lik fatura desteği, vergiden muaf tutulacak!

Haber Giriş Tarihi: 27.09.2022 22:27
Haber Güncellenme Tarihi: 27.09.2022 17:45
https://gazetebanka.com/
Çalışanlara ve yurtdışında işçi çalıştıran işletmelere müjde: Bin TL'lik fatura desteği, vergiden muaf tutulacak!

Katılmış olduğu bir ödül gecesinde önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca çalışanı ve işvereni yakından ilgilendiren yeni destek uygulamasını duyurdu. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDESİNİ VERDİ! Geçtiğimiz günlerde İstanbul Ticaret Odası 140. Yıl Özel Ödülleri programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülke sınırları içerisinde yaşayan milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamalarda hem çalışan vatandaşları hem de işverenleri sevindirecek olan noktalara değindi.

Katılmış olduğu İstanbul Ticaret Odası 140. Yıl Özel Ödülleri programı kapsamında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Çalışan vatandaşlara yapılacak olan doğalgaz ve elektrik ödemelerinden prim ve vergi yükünün kaldırılmasını müjdeliyoruz. İşveren vatandaşların 2023 yılının nisan ayının sonuna kadar çalışanlarına yapacak oldukları doğalgaz, elektrik ve ısınma gideri destekleri için bin TL’ye kadar olan kısımdan hem gelir vergisini hem de sigorta prim kesintisini kaldırıyoruz. Ayrıca yurtdışında bakım- onarım, inşaat gibi teknik hizmetlerde işçi çalıştıran işletmelerimiz için de bu hizmeti yararlanabilir kılıyoruz. Bu iş kolunda hizmet veren işletmeler de gelir vergisi ödemeyecekler. Bu yeni uygulama ile amacımız yurtdışında inşaat sektöründe hizmet veren yerli firmalarımızın bünyelerinde kendi vatandaşlarımızı istihdam ediyor olmalarını desteklemektir. Yapmış olduğumuz bu yeniliklerin hem çalışanlarımıza hem de iş insanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. HAZİNE VE MALİYE BAKANI AÇIKLAMA YAPTI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenen destek haberinden sonra Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den de açıklama geldi. 2. Türkiye Çiftçi Zirvesi’ne katılan Bakan Nebati, konuya ilişkin önemli bilgiler verdi.

Katılmış olduğu 2. Türkiye Çiftçi Zirvesi kapsamında önemli noktalara değinen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, şu ifadeleri kullandı: “Bu destek işverenlerimizi desteklemek ile beraber asıl olarak çalışanlarımıza katkı sağlayacak bir destek olacak. Artan enerji maliyetlerinin yanı sıra işverenlere de katkıda bulunarak önümüzdeki kış ayları boyunca rahat nefes almaları sağlanacak. İşverenlerimizin 2023 yılının nisan ayının sonuna kadar çalışanlarına verecek oldukları doğalgaz, elektrik ve ısınma desteklerini karşılayabilmek adına ödeyecekleri bin TL’yi aşmayan tutarlara kadar gelir vergisi almayacağız. Vatandaşlarımız AK Parti olarak 20 yıldır karşılaşmış olduğumuz her sorunu aşmak ile birlikte durumları nasıl fırsata çevirdiğimizi de çok iyi biliyorlar. “ DESTEKLER NE ZAMAN VE NASIL YATIRILACAK? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenen sonrasında ise Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından detaylandırılmış olan yeni destek uygulaması, çalışanların ve işverenlerin dikkatlerini çekmeyi başardı. Söz konusu destek ödemelerinin ve gelir vergisi muafiyetinin ne zaman ve nasıl uygulamaya geçeceği merak konusu oldu.

Yapılan açıklamalara göre pek çok farklı alanda hazırlanan yasa teklifleri için olduğu gibi yeni destek ödemesi için de Meclis’in açılması beklenecek. Meclis yeni yasama dönemine 1 Ekim tarihinde başlayacak.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Gazetebanka.com'da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.