SON DAKİKA
Hava Durumu

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine Ziraat Bankası'ndan faizsiz kredi desteği: 10 yıl vadeli, 2 yıl geri ödemesiz kredi hizmeti sunulacak!

Haber Giriş Tarihi: 04.05.2022 20:05
Haber Güncellenme Tarihi: 04.05.2022 14:04
https://gazetebanka.com/
Büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine Ziraat Bankası'ndan faizsiz kredi desteği: 10 yıl vadeli, 2 yıl geri ödemesiz kredi hizmeti sunulacak!

Yeni dönemde ekonomi piyasalarında gözlenen olumsuz gelişmelere karşın ülke içi üretimi arttırmak isteyen devlet kurumları, bu isteklerini destekleyecek kampanyalar düzenlemeye devam ediyor. Besi hayvancılığında gözlenen düşüşten ötürü artan et fiyatlarına karşın yeni bir kampanya geliştirdiğini açıklayan Ziraat Bankası, bu alanda destek kampanyası geliştiren son kurumlardan birisi oldu.

Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesinde yayınlanan ve devlet tarafından desteklenen faizsiz kredi hizmetinin ayrıntıları paylaşıldı. Banka, kadın girişimcilere ve genç girişimlere hizmet kapsamında ayrıcalıkların tanınacağını bildirdi. Ziraat Bankası’ndan Büyükbaş Hayvan Yetiştiricilerine Destek!


Türkiye’nin kamu bankalarından birisi olarak hizmet veren Ziraat Bankası, yeni dönemde gelişen olumsuz ekonomik koşullara ve hayvan yetiştiriciliğinde gözlenen tedarik problemlerine karşın hem mevcut çiftçilere hem de girişimcilere destek olacağını bildirdi.

Ziraat Bankası’nın devletin faiz indirimi desteği ile geliştirmiş olduğu yeni dönem kredi destek paketine göre vatandaşlara 2 yıl geri ödemesiz, 7 yıl vadeli kredi hizmetinin sunulacağı bildirildi. Banka, ilgili hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların kadın ve genç girişimci olması durumunda vade süresinin 10 yıla yükseleceğini duyurdu. Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri 2022


Ziraat Bankası’nın hayvancılık ile ilgilenen ya da ilgilenmek isteyen vatandaşlar için geliştirmiş olduğu kredi kampanyaları ve kapsamlar şu şekilde belirlendi:
  • Besicilik kredisi: 50 baş üzerinden işletme sahibi olmaları veya yeni işletmenin 50 baş ve üzeri besi hayvanı üzerinden kurulması
  • Damızlık düve kredisi: 50 baş üzerinden işletme sahibi olmaları veya yeni işletmenin 50 baş ve üzeri besi hayvanı üzerinden kurulması
  • Süt hayvancılığı kredisi: 50 baş üzerinden işletme sahibi olmaları veya yeni işletmenin 50 baş ve üzeri besi hayvanı üzerinden kurulması
Ziraat Bankası Hayvancılık Kredilerinin Ayrıntıları
Ziraat Bankası tarafından geliştirilmiş olan hayvancılık kredilerinin içerikleri şu şekilde belirlendi:
  • Besicilik kredisi: Üst limit 20 milyon TL (faizsiz)
  • Damızlık düve kredisi: Üst limit 20 milyon TL (faizsiz)
  • Süt hayvancılığı kredisi: Üst limit 40 milyon TL (faizsiz)
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.