SON DAKİKA
Hava Durumu

Büyük gurur! Turkish Cargo dünyada ilk 4’te

Haber Giriş Tarihi: 30.07.2022 14:26
Haber Güncellenme Tarihi: 30.07.2022 14:26
https://gazetebanka.com/
Büyük gurur! Turkish Cargo dünyada ilk 4’te

THY iştiraki Turkish Cargo’dan büyük başarı! Uluslararası Hava Kargo Bilgi Sağlayıcısı World Air Cargo Data (WACD) verilerine göre Turkish Cargo, yüzde 4,8 Pazar payı ile WACD listesinde 4. sıraya yükseldi! HAVA KARGO PAZAR PAYI DARALIRKEN TURKISH CARGO PAZAR PAYI ARTTI! WACD verilerine göre hava kargo pazarı yüzde 6,9 oranında daralma gösterdi. 2010 yılında girdiği hızlı büyümenin bir sonucu olarak Turkish Cargo pazardaki payını yüzde 4,8’e yükselterek ilk 20 şirket arasında dördüncü sıraya yükseldi.

2010 yılında IATA verilerine göre Turkish Cargo, Pazar payı büyüklüğüne göre 33. sırada yer alıyordu. Bu tarihten sonra büyüme stratejisini benimseyen şirket 2017 yılında WACD verilerine göre yüzde 3,2 Pazar payına ulaşarak 10. sıraya yükseldi. Bu yıl Pazar payını yüzde 4,8’e yükselten şirket dördüncülüğe yükselerek ilk 3 hedefine önemli ölçüde yaklaştı. TONAJ HACMİ YÜZDE 59 ARTTI Uçuş ağı ve filosunu artıran Turkich Cargo, taşıdığı kargo miktarını da artırmayı başararak önemli bir başarı elde etti. 2017 yılına göre yüzde 59,43 artan tonaj hacmi bu yıl 1,8 milyon tona yükseldi.

2025 yılına kadar 3,5 milyar dolar gelir ve 2 milyar dolar değerinde lojistik ekosisteme sahip olmayı hedefleyen şirket, en iyi 3 hava kargo taşıyıcısından birisi olmak istiyor. Yakalanan son başarı ile birlikte hedefine oldukça yaklaşan şirketin elde ettiği verileri Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Turkish Cargo’nun sergilediği bu başarı ülkemizi hava kargo sektöründe dünyanın merkezi konumuna taşımak için ne kadar kararlı olduğumuzu gösteriyor.”

“Bununla birlikte, jeopolitik konumumuz ve altyapı imkanlarımız da hava kargo sektöründe ülkemizi daha önemli bir oyuncu konumuna taşıyacak. Böylece 2025 yılında, en iyi 3 hava kargo markasından biri olma hedefimizi planladığımız şekilde gerçekleştireceğiz.” ifadeleri ile değerlendirdi.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.