SON DAKİKA
Hava Durumu

Bu yöntemle en pahalı telefon satın alınabilecek! Elden taksitle cep telefonu almak artık çok kolay! 2022 taksitle telefon...

Haber Giriş Tarihi: 11.03.2022 20:23
Haber Güncellenme Tarihi: 11.03.2022 15:26
https://gazetebanka.com/
Bu yöntemle en pahalı telefon satın alınabilecek! Elden taksitle cep telefonu almak artık çok kolay! 2022 taksitle telefon...

Uzun süredir kullanıldığı için yıpranan, modeli eskiyen veya yeni bir sürümü çıkan cep telefonları belirli bir süre sonra yenilik yapmayı gerektiriyor. Her yıl yeni bir modeli ile karşılaşılan akıllı telefon alımları için taksit oranları düşürüldü. Kredi kartına taksitle telefon alabilmek artık mümkün değil. Nakit olarak telefon alımı yapabilmek, vergi tutarı göz önünde bulundurulduğunda neredeyse imkansız hale geliyor. Bu durumda vatandaşlar için kullanılabilecek alternatif yöntemler bulunuyor. Bütçeye Zarar Vermeden Yeni Bir Akıllı Telefon Satın Alınabilir! Kredi kartı olmadan satışı yapılan telefonların operatörlere yönelik kampanya süreçleri değerlendirilebilir. Bunun için tüm operatörler tek tek incelenebilir ve kampanya zamanları sosyal medya hesapları üzerinden düzenli olarak takip edilebilir. Süreçte bütçeye zarar vermeden aylık taksitlerle yeni bir cep telefonu sahip olabilmek için farklı yöntemler bulunuyor. Alışveriş Kredisi Yeni Bir Cep Telefonu Sahibi Yapıyor! Cep telefonu alabilme de ilk kullanılabilecek yöntem risksiz alışveriş kredisi fırsatıdır. Belirli mağazalar ya da popüler alışveriş siteleri bankalar aracılığı ile anlaşma yapıyor. Yapılan anlaşma sonucunda düşük faiz oranları ile alışveriş kredisi fırsatı sağlıyor. İhtiyaç kredisine benzeyen bu alışveriş kredisi BDDK tarafından onaylandı ve sınırlandırma getirildi. Yaklaşık 5 bin TL'ye kadar cep telefonu alımları 12 ay vade süresi ile aylık taksitlerle ödenebilecek. Akıllı telefon satın alımı 5 bin TL'yi aşarsa en fazla 3 ay vade süresi kapsamında geri ödeme sağlanabilecek. Bankaların İhtiyaç Kredileri ile Yeni Bir Telefon Sahibi Olun!

Bir başka yöntem ise bankaların ihtiyaç kredilerini kullanarak taksitle alışveriş yapmak. İhtiyaç kredileri 36 ay vadeye kadar uzatılarak her aya eşit şekilde bölünüyor. Alışveriş kredilerinde sunulan taksit oranından daha uzun bir vade süresini içeriyor. Süreçte bankalar araştırılabilir. Düşük faizli fırsatlar sunan bankalar yeni bir cep telefonu alabilmek için değerlendirilebilir. Faturaya Ek Akıllı Telefon Sahibi Olunabilir! Çoğu marka belirli dönemlerde telefon faturasına ek olarak kampanya niteliğinde taksitle cep telefonu satışında bulunuyor. Popüler şirketler Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone tarafından taksitle telefon alma süreci faturaya ek ödemelerle sağlanıyor.

Sunulan fırsattan yararlanabilmek için uzun bir süredir aynı GSM operatöründe kullanıcı olarak olmak gerekiyor. Bazı fırsatlar “eski telefonunu getir yenisini daha uygun fiyatlarla satın al” şeklindeki ek kampanyalarla desteklenerek daha ucuza telefon almayı kolaylaştırıyor. Senetle Akıllı Telefon Alma Süreci Taksitle telefon alma sürecinde senet ile borçlanmak kullanılan bir başka yöntemdir. Bankalarla işbirliği yapmayı tercih etmeyen ya da kredi kartı kullanmayan kişiler elden senetle mağaza prosedürüne göre uzun vadeli taksit seçeneklerinden yararlanabiliyor. Senetli satışlarda vade farkından kaynaklı olarak fiyatlarda yükselme görülebilir. Ticari Kredi Kartı ile Akıllı Telefon Alma Süreci Ticari kredi kartı kullanılarak cep telefonu satın alımı yapılabiliyor. Klasik kredi kartlarının dışında ticari ünvanı verilmiş olan kartlar ile 12 ay taksitle cep telefonu satın alımı yapılabiliyor. Ticari kredi kartları şirketler üzerine açılan hesap ile alınabilir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.