SON DAKİKA
Hava Durumu

Bu kez SEC incelemede! XRP avukatı durumu değerlendirdi!

Haber Giriş Tarihi: 20.08.2022 14:00
Haber Güncellenme Tarihi: 20.08.2022 13:21
https://gazetebanka.com/
Bu kez SEC incelemede! XRP avukatı durumu değerlendirdi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), en son açılan davalar nedeniyle önemli dijital varlık endüstrisi liderlerinin incelemesine girdi. Bu arada, SEC başkanı ve diğer yetkililer bu konuda yorum yapmaktan çekindiler. SEC SORUŞTURMAYI ERTELİYOR MU? SEC komiseri Hester Peirce, bir röportajda komisyonda gerçekleşen bazı faaliyetler hakkında cevap vermeyi reddetti. SEC'de ihbarcı olabileceğiniz bir şey olup olmadığı sorulduğunda, Komiser “Buna cevap veremem” cevabını verdi.

SEC aleyhindeki önemli davada XRP sahiplerini temsil eden John Deaton bu yoruma bir göz attı. SEC komiserinin buna cevap vermesini hiçbir şeyin durduramayacağını söyledi.

Peirce'in kimsenin yanlış bir şey yaptığını öne sürmediğini söyleyebileceğini de sözlerine ekledi. Ancak, bazı ihtilaflar hakkında soruşturma başlatmaktan hiçbir zarar gelmez. Bir şekilde bazı yasalar çiğnendiyse veya hatalar yapıldıysa, komisyon bundan ders çıkarabilir.

XRP avukatı, Empower gözetiminin Hinman'ın etik e-postasını güvence altına aldığını belirtti. SEC komiserinin Hinman ve Clayton'ı etik bulduğu yönündeki yorumunun altını çizdi. Ancak artık Hinman'ın çizgide olmadığı kanıtlanmış bir gerçektir. XRP AVUKATI, HAREKETLERDE PEIRCE'DEN ALINTI YAPIYOR Bu arada Deaton, SEC Komiserini yaklaşık 2 yıldır övdüğünü söyledi. Jay Clayton ve SEC başkanı Gensler'in kripto alanı konusundaki netliğine karşı konuştuğu için onu övdü. XRP'nin avukatı, mahkemedeki hareketlerinde Peirce'in yorumlarına atıfta bulunduğunu belirtti.

Deaton, soruşturma istediklerini söylemelerini engelleyen yasal veya etik hiçbir şey olmadığını da sözlerine ekledi. Ancak, Hinman ve Clayton ilişkilerinde etikse, o zaman böyle olmalıdır.

Ancak, Hinman'ın ortaklarıyla görüşmemesi istenmesine rağmen tanıştığını kabul edebilir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.