SON DAKİKA
Hava Durumu

BTK duyurdu! Bilişim uzman yardımcısı alınacak! 82 personel alımı için başvurular ne zaman?

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2022 15:05
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2022 15:00
https://gazetebanka.com/
BTK duyurdu! Bilişim uzman yardımcısı alınacak! 82 personel alımı için başvurular ne zaman?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından Resmi Gazetede yeni bir iş ilanı yayınlandı. Merkez Teşkilatı Hizmet birimlerine yönelik yapılacak sözlü ve yazılı sınavlarda başarılı olanlar Bilişim Uzmanı yardımcısı olarak atanacak. 82 Adet Bilişim Uzman Yardımcısı Alınacak! BTK tarafından duyurusu yapılan personel alımında 82 Bilişim Uzman yardımcısı açığının bulunduğu bildirildi. Başvuru yapabilmek için belirli şartları karşılıyor olmak gerekli. Bilişim Uzman Yardımcısı olarak görev almak isteyen kişilerin şartlarda belirlenen fakültelerden mezun olunması gerekiyor. Kadro dağılımı yapılırken her fakülte için farklı bir personel rakamı belirlendi. BTK Personel Alımı için Nereye Başvuru Yapılır?

Bilişim Uzman Yardımcısı personel alımı başvuruları için 1 Nisan Cuma günü sistem aktif hale getirilecek. 13 Nisan Çarşamba günü sona erecek olan başvurular için internet üzerinden kayıt işlemi alınıyor.

Başvuru süreci e-devlet sistemi üzerinden “Bilgi Teknolojileri ve İletişim” kurumu sayfasına giriş yapılarak “kariyer kapısı” internet adresi üzerinden yapılabilecek.

Yazılı sınava dair tüm detaylar BTK'nın resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak. www.btk.gov.tr adresine giriş yaparak yazılı sınav sürecine dair detaylı bilgi öğrenilebilir. Personel alımı kapsamında yapılacak yazılı sınav 14 ve 15 Mayıs tarihlerinde Ankara ilinde gerçekleşecek. BTK Bilişim Uzmanı Yardımcı Personel Kadro Dağılımı BTK tarafından toplamda 82 personel için Bilişim Uzmanı yardımcısı pozisyonu açıldı. Her bir fakülte için farklı bir rakam belirlendi. BTK Bilişim Uzman yardımcısı personel alımı yapacak fakültelerin isimleri ve oranları şu şekildedir:
  • Hukuk Fakültesi mezunu 20 kişi
  • Elektronik, Elektrik-Elektronik ve Haberleşme Fakültesi mezunu 20 kişi
  • Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu 20 kişi
  • İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler ile İktisat ve İşletme Fakülte mezunu 10 kişi
  • Matematik Bölümü mezunu 5 kişi
  • Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu 7 kişi
Sözlü ve Yazılı Sınav Süreci Nasıl Olacak? Sınav sürecine dair sınavın günü, yeri ve saati detaylı bir şekilde BTK kurumunun internet sayfası üzerinden yayınlanacak. Yazılı sınava girerek başarı elde eden adaylar içerisinden en yüksek puan alanlar göz önünde bulundurularak öğrenim gördükleri üniversite ile birlikte sıralamaya alınacak. Boş kadro sayısının 4 katı kadar aday sözlü sınava çağrılacak. Aday olmaya hak kazanmış olan kişilere posta yolu ile bildirimde bulunulacak. Sınava yönelik detaylı bilgi internet sayfası üzerinden takip edilebilecek.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.