SON DAKİKA
Hava Durumu

BOTOX İSTANBUL SOSYETESİNDE NEDEN TERCİH EDİLİR?

BOTOX İSTANBUL SOSYETESİNDE NEDEN TERCİH EDİLİR?

Haber Giriş Tarihi: 21.11.2022 11:48
Haber Güncellenme Tarihi: 25.11.2022 23:51
https://gazetebanka.com/
BOTOX İSTANBUL SOSYETESİNDE NEDEN TERCİH EDİLİR?

Botox İstanbul şehrinde olduğu kadar tüm dünyada da en popüler estetik uygulamalar arasındadır. Özellikle ekran önünde olan ünlüler tarafından sıklıkla tercih edilir. Ünlü kişiler için yüzdeki kusurlar mesleklerini sürdürmeye engel teşkil eder. Bu durum sadece ünlüler için değil ünlü olmayan kişiler için de iş hayatında ve günlük hayatta avantaj sağlayıcı bir öneme sahiptir. Ciltteki kırışıklıklar, yüzdeki çöküntü, aşırı terleme gibi sosyal hayatı etkileyici negatif etkiler botoxla giderilmektedir. Bu sayede daha estetik, genç, güzel bir görünüme kavuşulur.

 Botox İstanbul Şehrinde Nerelerde Yapılır? Botox İstanbul, Paris, New York gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde popüler hale gelip kısa süre içinde her yerde uygulanabilirliğe sahip bir estetik işlem haline gelmiştir. Botox uygulaması yapan kurumlar gün geçtikçe çoğalmaktadır. Bu durum botox yaptırmak isteyenlerde doğru kurumu seçme konusunda zorluk yaratmaktadır. Botox yaptırılacak yerin seçimi için şu hususlara dikkat etmek gerekir:

* Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı bir kurum olması

* Estetik cerrah veya dermatolog tarafından uygulanıyor olması (tıp fakültesi mezuniyeti ve uzmanlık zorunludur)

* Klinik, tıp merkezi ya da hastane ortamında yapılması (güzellik salonlarında botox işleminin uygulanması yasaktır)

* Hijyen koşulların sağlanmış ve kurumsal yapıya sahip bir işyeri olması

Bu kriterler göz önüne alınmadan yapılan seçimler botox gibi enjektörlü işlemlerde hastanın çeşitli sorunlar yaşamasına sebep olmaktadır. Botoxun yanlış bölgeye yapılması, uygun dozun seçilmemesi, hastanın sağlık geçmişinin incelenmemesi, steril olmayan materyallerin kullanımı, uygulayıcıdaki tecrübe ve bilgi eksikliğinden kaynaklanan hatalar gibi olumsuzluklara yol açar. Hasta ciddi sağlık sorunları, maddiyat, zaman ve moral kaybına maruz kalmakta ve mağdur olmaktadır.

Bu nedenle botox yaptırmak için internette detaylı bir araştırma yapılmalı, merkezlerle yüz yüze görüşerek bilgi alınmalı, botox yaptıran hasta tavsiyeleri dikkate alınmalı, uzman doktorla karşılıklı fikir alış verişinde bulunulmalıdır. Piyasanın çok altında fiyat sunan, sertifikasız iş yerlerinden uzak durulmalıdır. Botox Kimlere Uygulanır? Botox İstanbul şehrinde çok geniş bir uygulama alanına sahiptir. 18 yaşını geçen herkese botox uygulanabilir. Sıklıkla kadınlar tarafından tercih edilse de erkekler için de botox uygulaması yapılmaktadır. Botox işlemi hamileler, bazı hastalıklar için tedavi görenler, kas sistemi rahatsızlığı bulunan bazı hastalar için yapılmamaktadır.

Botox uygulamasını en çok tercih edenler; yüz bölgelerindeki yaşlanmaya bağlı kırışıklıklardan rahatsızlık duyanlardır. Mimik yapınca oluşan bu kırışıklıklar kişiyi olduğundan daha yaşlı göstermektedir. Bu kırışıklıklar, göz çevresi, alın, iki kaş arası, ağız kenarı, çene bölgesi, boyun bölgelerinde oluşmaktadır.

Botox uygulaması kişilerdeki bazı sağlık sorunlarında da geçici çözüm sağlayıcı özelliğe sahiptir. Aşırı terleme (koltuk altı, el, ayak gibi bölgeler), migren ağrısı, çene kasılması, diş etlerinin görünmesi gibi sorunlar yaşayan kişiler botox sayesinde rahatlamaktadırlar.

 Botox Yaptıran Kişiler Nelere Dikkat Etmelidir? Botox işlemi pratik bir estetik uygulamadır. Hastanın uygulama bölgesine ince uçlu enjektörlerle botox maddesi enjekte edilerek yapılır. Kişi için ameliyatsız, ağrısız, zaman kazandırıcı, hemen sonuç alınan bir yöntemdir. Bu nedenle en çok tercih edilen estetik uygulamalardandır.

Botoxtan en iyi sonucu alabilmek için uygulandıktan sonra kişinin dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Bunlar;

* Botox işlemi sonrası bölgeye 6 saat su değdirilmemelidir.

* Yüze yapılan botox işlemi sonrasında 2 saat baş öne eğilmemelidir.

* Botox sonrası uygulama bölgesi dış etkenlerden korunmalı, masaj, ovuşturma, kaşıma gibi eylemlerden kaçınılmalıdır.

* Botox uygulaması sonrasında 48 saat alkol ve sigara tüketimi yapılmamalıdır.

*Botox sonrasında güneşlenilmemeli, sauna, hamam, solaryum gibi yerlerden uzak durulmalıdır.

* Botox sonrası 24 saat makyaj uygulaması yapılmamalıdır.

*Yüze yapılan botox sonrasında 48 saat kaş alımı gibi kuaför uygulamaları da önerilmemektedir. Botox Acı Veren Bir Uygulama Mıdır? Botox işlemi kesinlikle acı vermemektedir. İşlem öncesi uygulama bölgesi temizlenerek, anestezi kremi sürülür. Bu sayede bölge uyuşturularak kişinin acı duyması engellenir. Botox işlemi kısa süren bir işlemdir. Uyuşturulma ile birlikte en fazla 30 dakika sürmektedir. Uyuşukluk geçtikten sonra bile herhangi bir acı ya da ağrı yaşanmamaktadır. Uygulama sonrasında 2-3 gün içerisinde bölgedeki tüm şişlik ve izler de yok olmaktadır. Botox İstanbul Şehrinde Fiyatlandırma Nasıldır? Botox İstanbul şehrinde fiyatlandırma çok değişken olmaktadır. Botoxun fiyatını belirleyen pek çok etken bulunmaktadır. Botox çeşidi, botox dozu, uygulayan doktorun tecrübesi, uygulama tekrarı gibi pek çok faktör fiyatlandırmayı direkt etkilemektedir. Bu nedenle sabit bir fiyat söylemek imkânsızdır. Ayrıca Sağlık Bakanlığı onaylı sağlık kurumlarının internette ya da sosyal mecralarda fiyat belirtmesi yasal değildir. En sağlıklı bilgi Quartz Clinique’i arayarak ya da ziyaret ederek elde edilebilir.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook: @quartzclinique

Instagram: @quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.