SON DAKİKA
Hava Durumu

Borsa İstanbul günün yükseliş beklenen isimleri açıklandı: AKBNK, ISFIN, PINSU, SISE, TKFEN, TSKB, VESTL ve YKBNK hisse önerileri!

Haber Giriş Tarihi: 30.03.2022 08:52
Haber Güncellenme Tarihi: 30.03.2022 08:52
https://gazetebanka.com/
Borsa İstanbul günün yükseliş beklenen isimleri açıklandı: AKBNK, ISFIN, PINSU, SISE, TKFEN, TSKB, VESTL ve YKBNK hisse önerileri!

Aracı kuruluşlar yeni güne ilişkin hisse önerileri listelerini paylaşıyor! 30 Mart 2022 tarihine ilişkin ICBC Yatırım ve Tacirler Yatırım, günlük bültenleri aracılığı ile toplam 7 hisse senedinde öneri paylaştı. AKBNK, ISFIN, PINSU, SISE, TKFEN, TSKB, VESTL ve YKBNK hisse tavsiyelerinin yer aldığı bültenlerde, Borsa İstanbul 100 (Bist100) endeksine ilişkin yorum ve analizlere de yer verildi. ENDEKSTE YÜKSEK HACİM! Dün sabah pozitif yönde açılış gerçekleştiren BIST100 endeksi, gün içi yukarı yönlü seyir izleyerek günü yüzde 1,57 yükselişle 2.206,50 puan seviyesinden kapattı. Dün İstanbul’da gerçekleşen Rusya-Ukrayna barış müzakerelerinin yapıcı yönde seyretmesiyle, endeks tekrardan 2.200 puan seviyesi üzerini test etti. Dün endekste en yüksek 2.220,49, en düşük 2.181,76 puan seviyesi görülürken, toplamda 41.5 milyar TL işlem hacmi gerçekleşti.

Son dönemde artan jeopolitik risk ve emtia fiyat artışlarından negatif yönde etkilenen havacılık sektörü, yüzde 7,85 primle yükselişe öncülük ederken diğer sektörler de pozitif yönde seyir izledi. Müzakerelerin seyri genel ölçüde olumlu karşılanırken, dün yurtdışı majör borsalar da pozitif yönde seyir izledi. Bugün yukarı yönlü hareketlerde Tacirler Yatırım ilk olarak dünkü en yüksek 2.220,49 puan seviyesini ve ardından 2.230 direnç seviyesini takip edecek. Bugün aşağı yönlü olası hareketlerde ise dünkü kapanışın hemen altındaki 2.000 puan seviyesi ilk destek noktasını oluştururken, ana destek noktası aracı kuruluş tarafından 2.180 puan seviyesi olarak paylaşıldı. 30 MART 2022 TACİRLER YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ Günün önerilen hisseleri SISE, TKFEN, VESTL ve YKBNK oldu.

30 MART 2022 ICBC YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ ICBC Yatırım bugün PINSU, TSKB, ISFIN, AKBNK ve VESTL hisse senetlerini önerdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.