SON DAKİKA
Hava Durumu

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2022 00:29
Haber Güncellenme Tarihi: 13.05.2022 00:29
https://gazetebanka.com/
Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke teminatıyla kredi kartı almak vatandaşlarımızın geçmiş yıllarda kredi kartı veya kredi geri ödemelerinde sorun yaşayarak takibe düşmeleri sonucunda başvurmak zorunda kaldıkları bir uygulamadır. Mantık olarak bankaca belirlenen tutarlarda teminatı mevduat olarak kredi kartına başvuruda bulunulan bankaya yatırılması gerekmektedir. Bu mevduat hesabına bloke konur ve böylece bankalar kredi kartı borç ödemeleri yapılmaması halinde kart sahibinin mevduat hesabında bulunan paradan kredi kartı borç tutarını tahsil ederler.

Bloke teminatlı kredi kartı kullanımından kaynaklanan ekstre borçlarının düzenli ödenmesi halinde kart sahibi düşmüş olan kredi kartını yükseltmeyi başarabilir. Kredi notu riskli seviyenin üzerine çıktıktan sonra mevduat hesabında bulunan bloke kaldırılarak kart sahibinin kullanımına açılabilir. Ekonomik olarak zor zamanlar geçiren vatandaşlarımızın işleri yoluna koymasında yardımcı olan bu uygulamada kredi kartı borcunun zamanında ödenmesi önemli olup zamanında ödenmeyen borçlar nedeniyle bloke teminatlı olarak verilen kredi kartları iptal olacaktır. Bloke Teminatlı Kredi Kartına Nasıl Başvurulur? Kredi notu düşüklüğü sebebiyle bankalara gerçekleştirdiği başvurulardan eli boş dönen vatandaşlarımızın bloke teminatlı kredi kartı nasıl alırım sorusunun cevabı için yapılması gerekenler sıralanırsa tablo şu şekildedir:
  • Uygulamaları arasında teminata bağlı kredi kartı veren bankalar arasında seçim yapılır.
  • Banka ile gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra talep edilen limit karşılığında bankanın talep ettiği teminat miktarının yatırılması için bankaya mevduat hesabı açılır. Açılan mevduat hesabına yatırılacak teminat miktarı için bankaların 1’e 1 veya 1’e 1,10 oranlarında teminat talepleri bulunmaktadır. Örneğin 1.000 TL limitli kredi kartı için sizden 1000 TL ile 1.100 TL gibi rakamlarda açtığınız hesaba para yatırmanız talep edilir.
  • Para yatırma işleminiz sonrasında borçlarınızdan dolayı yasal takibe düşüp düşmediğiniz kontrol edilir. Yasal takibiniz bulunmuyorsa mevduat hesabında bulunan paraya bloke uygulanır.
  • Bloke işleminden sonra basım sonrası kredi kartınız istediğiniz adres üzerinden tarafınıza teslim edilir.
Kuveyt Türk Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır? Katılım Bankacılığı alanında ülkemizde lider bankalar arasında yer alan Kuveyt Türk faizsiz bankacılıkta gösterdiği çalışmalar kadar kredi notu düşük vatandaşlarımıza sunduğu hizmetlerle de adından söz ettirmektedir. Kredi kartı talepleri için bankalardan ret cevabı alan vatandaşlarımız bloke teminatlı kredi kartı Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan temin edebilmektedir.

Kuveyt Türk şubelerine başvuruda bulunmanız halinde adınıza açılacak hesaba yatırdığınız para tutarına bağlı olarak limitiniz belirlenir. Kuveyt Türk kredi kartı kullanımında unutmamanız gereken asgari ödeme tutarı ödeme alternatifinin bulunmamasıdır. Kredi kartınızı kullanmaya devam edebilmek için dönem borcunuzun tümünü ödemeniz gerekmektedir. Kredi kartınızı kapatmanız halinde 2 gün içerisinde hesabınızdaki bloke kaldırılmaktadır. Yapı Kredi Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır? Yapı Kredi tarafından sunulan World Card Kredi kartından faydalanmak için banka tarafından yapılan soruşturma sonucu kredi notu düşük bulunan başvuru sahipleri için bloke teminatlı kredi kullanımı uygulaması yapılmaktadır. Yapı Kredi bloke teminatlı kredi kartı başvurusu içi açacağınız mevduat hesabına banka tarafından belirtilen tutarda teminatı nakit olarak yatırdıktan sonra World Card sahibi olabilirsiniz. İş Bankası Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır? Kredi ve kredi kartı ürünleri ile vatandaşlarımıza yıllardır kaliteli hizmet sunan İş Bankası, kredi notu düşük olan vatandaşlarımızın kredi kartı başvurularına olumlu geri dönüşler gerçekleştirmektedir. Bloke teminatlı kredi kartı İş Bankası tarafından uygulanmakta olup bankada açacağınız mevduat hesabına talep ettiğiniz limit tutarında meblağı yatırmanız halinde İş Bankası Maximum Kredi Kartı sahibi olabilirsiniz.

Kredi kartınızı düzenli kullanmanız halinde artacak kredi notunuza bağlı olarak mevduat hesabı üzerindeki blokenizi kaldırma fırsatınız ortaya çıkacaktır. Düzenli kullanımlar gerçekleştirdikten sonra kredi puanınızı belirli periyotlarla sorgulayarak takip edebilirsiniz.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.