SON DAKİKA
Hava Durumu

Bitcoin madencilerinin karları yüzde 72 düştü

Haber Giriş Tarihi: 28.09.2022 20:27
Haber Güncellenme Tarihi: 28.09.2022 20:27
https://gazetebanka.com/
Bitcoin madencilerinin karları yüzde 72 düştü

Blockchain.com'dan alınan verilere göre, yeni basılmış bitcoin için ödül olarak blok zincirindeki işlemleri doğrulayan güçlü bilgisayarları (veya "teçhizatları") içeren bir süreç olan bitcoin madenciliğinden elde edilen küresel gelir, günde 17,2 milyon dolara düştü. Kasım 2021'deki günlük 62 milyon dolarlık rakamdan %72 daha az.

Gelirdeki düşüş, yalnızca enerji fiyatlarının artması değil, aynı zamanda hepimizin bildiği gibi, bitcoin fiyatının da keskin bir şekilde düşmesi nedeniyle madencilik madalyonun her iki tarafından geliyor (yani, Kasım 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $'dan, Ağustos ayından bu yana 25.000 ABD Dolarını aşamadı). Rakamları daha da azaltacak olursak, madencilerin saniyede bir terahash karı Kasım 2021'de 0,45 ABD dolarına eşitti, ancak Temmuz'dan bu yana bu rakam sürekli olarak 0,07 ila 0,119 ABD Doları arasında dalgalandı (iki yılın en düşük seviyelerine işaret ediyor). Luxor Hashrate Endeksi Düştü
Bitcoin madenciliğinin üzücü durumunu daha da doğrulamak için, bitcoin madenciliği gelir potansiyelini ölçen Luxor Hashrate Endeksi bu yıl şimdiye kadar neredeyse %70 düştü. Tabii ki, bu fikir birliği somut sonuçlarla karşılandı, çünkü Riot Blockchain ve Marathon Digital gibi alandaki saygın şirketler hisselerinin %60'tan fazla düştüğünü gördü, kripto madenciliği veri şirketi Compute North geçen hafta iflas başvurusunda bulundu. .

Nihayetinde, bu tür koşullar, pahalı platformlara yatırım yapan şirketleri/kişileri, sonunda ters yönde sallanmaya başlamak için kripto ve enerji sarkaçlarına güvenmekten başka seçenek bırakmadı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.