SON DAKİKA
Hava Durumu

Bitcoin kritik desteği kaybetti, fiyat eski günlerine döndü! Şimdi hangi seviyeler öne çıkıyor?

Haber Giriş Tarihi: 18.08.2022 23:26
Haber Güncellenme Tarihi: 18.08.2022 17:28
https://gazetebanka.com/
Bitcoin kritik desteği kaybetti, fiyat eski günlerine döndü! Şimdi hangi seviyeler öne çıkıyor?

Bitcoin (BTC) hafta başında kısa bir süreliğine gördüğü 25 bin dolar seviyesini kaybetti ve bir süre 24 bin dolar üzerinde tutundu. Ancak hafta içinde gelen düşüşler sonrasında Bitcoin 24 bin dolar desteğini de kaybederek 23 bin 200 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin’in 23 bin 500 dolar seviyesinin altına gerilemesi ile birlikte altcoinler genelinde de düşüş hareketleri ivme kazandı ve piyasada büyük altcoinlerin çoğu destek bölgelerine çok yakın bölgelerde ve düşüş eğiliminde hareket etmeye başladı. Bu süreçte en büyük altcoin Ethereum (ETH), ise 1.859 dolar seviyelerinde bir fiyat sıkışıklığı yaşamaya başladı ve Ripple (XRP) de 0,38 dolar üzerinde kalma mücadelesi vermeye başladı. BITCOIN FİYATINDA KRİTİK BÖLGELER Hafta başında Bitcoin fiyatında görülen yukarı yönlü hareketlerle birlikte piyasanın toplam değeri de 1,23 trilyon dolar seviyesine kadar yükselmişti. Ancak hafta içinde gelen aşamalı düşüşler sonrasında piyasanın toplam değeri de 1.1 trilyon bölgesine yeniden geriledi. Bitcoin fiyatının 23 bin 200 dolar bölgesinde güçlü bir teklif bulmasıyla birlikte analistler 23 bin 850 dolar seviyesinin güçlü bir direnç noktası haline gelebileceğini ifade ediyor.

Analistler, bu olası senaryoda bu direncin aşılması halinde sıradaki güçlü direncin de 24 bin dolar seviyesinde oluşabileceğini belirtiyor. Öte yandan analistlere göre yukarı yönlü bir kırılma yaşanmazsa kilit destek noktası 23 bin 200 dolar yakınlarında oluşabilir ve bir sonraki güçlü destekte de Bitcoin’i 22 bin 500 dolar bölgesi karşılayabilir. ETHEREUM’DA DİRENÇ VE DESTEK NOKTALARI Bitcoin’e paralel hareket eden Ethereum (ETH) fiyatı ise gelen düşüşlerde 1.820 dolar seviyesine kadar geriledi ve 1.800 dolar seviyesinin yakınlarında konsolide olmayı başardı. Şimdilerde Ethereum 1.850 dolar seviyesinden yukarı yönlü atağa kalkmak için mücadele veriyor ve bu olası senaryoda analistlere göre yukarıda ETH’yi ilk olarak 1.880 dolarda bir direnç bekliyor.

Ayrıca bu direncin aşılması durumunda ise analistlere göre ETH’yi 2.000 dolarda bir başka güçlü direnç bekliyor. Diğer yandan analistler Ethereum’da aşağı bölgede ilk kritik desteğin 1.780 dolarda ve en güçlü desteğin de 1.700 dolarda olduğunu ifade ediyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.